Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 853. Обов'язок замовника прийняти роботу, виконану підрядником Стаття 853. Обов'язок замовника прийняти роботу, в...

Стаття 853. Обов'язок замовника прийняти роботу, виконану підрядником

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 5505

  Переглядів

 • 5505

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Замовник зобов'язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові.

  Якщо замовник не зробить такої заяви, він втрачає право у подальшому посилатися на ці відступи від умов договору або недоліки у виконаній роботі.

  2. Замовник, який прийняв роботу без перевірки, позбавляється права посилатися на недоліки роботи, які могли бути встановлені при звичайному способі її прийняття (явні недоліки).

  3. Якщо після прийняття роботи замовник виявив відступи від умов договору підряду або інші недоліки, які не могли бути встановлені при звичайному способі її прийняття (приховані недоліки), у тому числі такі, що були умисно приховані підрядником, він зобов'язаний негайно повідомити про це підрядника.

  4. У разі виникнення між замовником і підрядником спору з приводу недоліків виконаної роботи або їх причин на вимогу будь-кого з них має бути призначена експертиза. Витрати на проведення експертизи несе підрядник, крім випадків, коли експертизою встановлена відсутність порушень договору підряду або причинного зв'язку між діями підрядника та виявленими недоліками. У цих випадках витрати на проведення експертизи несе сторона, яка вимагала її призначення, а якщо експертизу призначено за погодженням сторін, - обидві сторони порівну.

  5. Якщо замовник протягом одного місяця ухиляється від прийняття виконаної роботи, підрядник має право після дворазового попередження продати результат роботи, а суму виторгу, з вирахуванням усіх належних підрядникові платежів, внести в депозит нотаріуса, нотаріальної контори на ім'я замовника, якщо інше не встановлено договором.

  {Частина п'ята статті 853 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2435-VI від 06.07.2010 }

  6. Якщо ухилення замовника від прийняття виконаної роботи спричинило зміну строку здачі роботи, вважається, що право власності на виготовлену (перероблену) річ перейшло до замовника у момент, коли мало відбутися її передання.

  Попередня

  878/1341

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Прийняття робіт на підставі підписаного в односторонньому порядку акта можливе за наявності реального виконання робіт та у разі неотримання своєчасно обґрунтованої відмови про причини неприйняття таких робіт. (ВС КГС №914/11/22 від 10.08.2023 р.)
   Облавтодор звернувся до департаменту місцевої ради і Служби автодоріг із позовом про зобов`язання прийняти неоплачені та фактично виконані роботи за договором підряду шляхом підписання типових форм актів приймання виконаних будівельних робіт та довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (форми 3КБ-3) на суму 2 121 234,00 грн. та про стягнення цих 2 121 234,00 грн.

  Так, між сторонами був укладений договір, за яким позивач зобов’язувався здійснювати експлуатаційне утримання автомобільних доріг Миколаївського, Жидачівського, Перемишлянського районів Львівської області, що ним і було здійснено. Проте на вимогу підписати акти на прийняття робіт та довідки, замовником було відмовлено з огляду на те, що роботи не замовлялися, бо не були затверджені “плани робіт”. Разом із тим, за умовами договору саме на підрядника покладаються обов’язки і відповідальність за стан доріг, забезпечення безпечного руху ними. Серед умов були передбачені навіть проведення робіт за заявками (після аварій, специфічних погодних умов, ітд).  На підтвердження реальності виконання зазначених робіт позивачем також були долучені і журнали обліку і табелі обліку робочого часу; Рахунки; Акти заготівлі і переробки матеріалів; Акти вивозки матеріалів по ДРП; Видаткові накладні; Відомості; Звіти; Підсумкові відомості Калькуляції; Накладні; Подорожні листи вантажного автомобіля; Наряд-завдання на період роботи.

  Суд першої інстанції позов задовольнив та стягнув з замовника вартість виконаних робіт. Разом із тим, апеляція скасувала рішення, пославшись на недоведення факту замовлення робіт та їх виконання. Спростовуючи це рішення апеляції та скасовуючи його ВС пояснив:

  Відповідно до частини першої статті 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу. Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст