Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 1123. Відповідальність правоволодільця за вимогами, що пред'являються до користувача Стаття 1123. Відповідальність правоволодільця за в...

Стаття 1123. Відповідальність правоволодільця за вимогами, що пред'являються до користувача

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 2859

    Переглядів

  • 2859

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Правоволоділець несе субсидіарну відповідальність за вимогами, що пред'являються до користувача у зв'язку з невідповідністю якості товарів (робіт, послуг), проданих (виконаних, наданих) користувачем.

    За вимогами, що пред'являються до користувача як виробника продукції (товарів) правоволодільця, правоволоділець відповідає солідарно з користувачем.

    Попередня

    1156/1343

    Наступна
    Додати в обране

    1. Правоволоділець несе субсидіарну відповідальність за вимогами, що пред´являються до користувача у зв´язку з невідповідністю якості товарів (робіт, послуг), проданих (виконаних, наданих) користувачем.

    За вимогами, що пред´являються до користувача як виробника продукції (товарів) правоволодільця, правоволоділець відповідає солідарно з користувачем.

    Стаття встановлює підвищений захист прав споживача концесійних товарів, робіт і послуг, передбачаючи субсидіарну відповідальність правоволодільця за їхню якість (див. коментар до ст. 619 ЦК).

    Вступаючи у відносини з користувачем, споживач вправі розраховувати на одержання результату, еквівалентного тому, який він міг би отримати безпосередньо від правоволодільця. Вимоги до правоволодільця підкоряються загальним правилам про відповідальність продавця за якість продаваних товарів, які встановлені вимогами ст.ст. 673—679 ЦК (див. також спеціальні правила роздрібної купівлі-продажу — ст.ст. 698-711 ЦК), і загальним правилам про відповідальність підрядника за якість виконаних робіт, встановлених ст.ст. 857-860 ЦК (див. також спеціальні правила про

    відповідальність за якість робіт, які виконані згідно з договором побутового підряду — ст. 872 ЦК). Ці правила поширюються і на надання послуг (ст. 906 ЦК).

    Якщо за договором концесії користувач не тільки продає, але й сам виробляє товар правоволодільця (виробнича концесія), то споживач має право заявити свої вимоги з приводу такого товару як обом сторонам, так і кожній з них (про солідарні зобов´язання див. ст.ст. 541 543 ЦК). Відповідальність постачальників перед покупцем за виготовлені ним товари визначається правилами ст.ст. 673-679 ЦК, оскільки відповідно зі ст. 712 ЦК до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати