Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 486. Суб'єкти права інтелектуальної власності на сорт рослин, породу тварин Стаття 486. Суб'єкти права інтелектуальної власнос...

Стаття 486. Суб'єкти права інтелектуальної власності на сорт рослин, породу тварин

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 1743

    Переглядів

  • 1743

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Суб'єктами права інтелектуальної власності на сорт рослин, породу тварин є:

    1) автор сорту рослин, породи тварин, селекціонер сорту рослин, породи тварин;

    {Пункт 1 частини першої статті 486 в редакції Закону № 2763-IX від 16.11.2022 }

    2) інші особи, які набули майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин, породу тварин за правочином чи законом.

    {Пункт 2 частини першої статті 486 в редакції Закону № 2763-IX від 16.11.2022 }

    Попередня

    495/1343

    Наступна
    Додати в обране

    Суб´єктом правовідносин, що виникають у процесі створення і використання сорту рослин, може бути будь-яка фізична і юридична особа. Іноземні громадяни та юридичні особи можуть бути суб´єктами прав на сорти рослин в Україні за принципом взаємності.

    Суб´єктом права на сорт рослини може бути особа без громадянства, якщо вона постійно проживає в Україні.

    Автором сорту визнається громадянин, творчою працею якого створено (виявлено, і/або виведено, і/або поліпшено) сорт. Якщо сорт створено спільною творчою працею кількох осіб, усі вони визнаються співавторами виведеного нового сорту. Проте не вважаються співавторами ті особи, які не внесли особистого творчого вкладу у створення сорту. Особи, які надавали авторові (співавторам) лише технічну допомогу, матеріально чи організаційно сприяли виведенню сорту, оформленню матеріалів для одержання права на сорт, не визнаються співавторами. Але якщо кілька осіб вивели сорт незалежно одна від одної, то право на одержання патенту на сорт належить тій особі, чия заявка надійшла раніше до Установи України. Право на одержання патенту може мати, а отже бути суб´єктом права на сорт, будь-яка особа, якій автор передав своє право на одержання патенту. Автор сорту може вказати про це безпосередньо в заявці або в окремій заяві, але за умови, що заява про це надійшла до Установи до прийняття рішення про видачу патенту.

    Суб´єктами прав на сорт рослини можуть бути спадкоємці та інші правонаступники автора сорту, а також держава.

    В сучасних умовах одним із важливих суб´єктів права на сорт стає роботодавець, який має право на одержання патенту, якщо сорт створено працівником — автором сорту при виконанні ним службових обов´язків, конкретного завдання, одержаного працівником від роботодавця. Отже, роботодавець стає власником патенту і суб´єктом права на сорт за умови, що сорт створено під час виконання службових обов´язків або за завданням роботодавця, тобто коли роботодавець доручив працівникові виведення сорту.

    Крім того, право на одержання патенту належить роботодавцю за умови, що між автором і зазначеним працівником укладено письмовий договір, який передбачає передачу прав роботодавцеві на одержання патенту. В договорі мають бути визначені умови виплати винагороди авторові. Якщо ж між автором сорту і роботодавцем не укладено письмового договору про передачу прав на одержання патенту або роботодавець порушив істотні умови договору, то право на одержання патенту залишається за автором.

    Власник патенту може передати право на патент будь-якій третій особі. Але якщо він не є автором сорту, то така передача може мати місце лише на тих умовах, за яких це право було одержано від автора сорту.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати