1. Заміна кредитора не допускається у зобов´язаннях, нерозривно пов´язаних з особою кредитора, зокрема у зобов´язаннях про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров´я або смертю.
Стаття, що коментується, в загальному вигляді передбачає прямі заборони щодо цесії, сутність яких полягає в недопустимості заміни кредитора у зобов´язаннях, нерозривно пов´язаних з особою кредитора.
Новий цивільний кодекс, як і раніше діюче законодавство, не дає легального тлумачення зобов´язань, нерозривно пов´язаних із особою кредитора (чи боржника). Ст. 515 ЦК до числа таких зобов´язань відносить вимоги про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров´я або смертю (регулюється № 2 глави 82 ЦК). Крім того, традиційно до переліку згаданих прав відносять вимоги щодо сплати аліментів.
Разом з тим відповідно до частини першої ст. 527 можна зробити висновок, що всі зобов´язання за новим цивільним кодексом визнаються особистими, тобто такими, що пов´язані із особистістю боржника чи кредитора. Це випливає з того, що тепер, за загальним правилом, боржник зобов´язаний виконати свій обв´язок, а кредитор — прийняти виконання тільки особисто (докладніше див. коментар до ст. 527 ЦК).
Сумісний аналіз ст.ст. 515 та 527 ЦК дає нетрадиційний для цивілістики результат, а саме тезис про загальну неможливість заміни кредитора у зобов´язанні, якщо інше прямо не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов´язання чи звичаїв ділового обігу.