Стаття 629. Обов'язковість договору

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 7161

  Переглядів

 • 7161

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Договір є обов'язковим для виконання сторонами.

  Попередня

  649/1341

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Суд стягнув штраф 250 000 грн. із блоґера за недостатнє збільшення підписників на аккаунтах клієнтів (Господарський суд міста Києва, справа № 910/1801/21 від 09.09.2021 р.)
   Дарма вважати, що відсутність чіткого врегулювання діяльності із надання реклами в соцмережах і діяльності блоґерів збереже їх від відповідальності за неналежне виконання ними домовленостей. Адже існують загальні засади, що регулюють порядок виконання договорів, надання послуг. Та і договір треба уважно читати перед укладенням, оскільки ж pacta sunt servanda (з лат. договори мають виконуватись).

  У розглядуваній справі між замовником (позивачем) та блоґеркою (якщо вже вживати такий фемінітив) відповідачем було укладено договір про надання рекламних послуг. Договір передбачав оплату блоґерки у розмірі 500000 грн. за проведення “giveaway” - грубо кажучи розіграшу. Разом із іншими зобов‘язаннями пунктом 5 додатку до договору було погоджено, що вона зобов`язується за період проведення розіграшу, здійснити збільшення кількості підписників на відповідні (резервні) профілі/акаунти (перелік яких буде надано замовником) в кількості не менше 50 000 осіб/підписників на кожний профіль/акаунт. 

  У випадку низької активності у профілі/акаунті розіграшу та на резервних профілях/акаунтах, особливо невиконання зобов`язань визначених п. 5 даного додатку (тобто не збільшення кількості підписників до 50 тис.), виконавець зобов`язується власними силами та за власний рахунок залучити третіх осіб для якісного виконання зобов`язань за даним договором. При цьому пунктом 4.2. було погоджено штраф за порушення (невиконання або неналежне виконання чи порушення строків зобов`язання) - половина розміру винагороди виконавця - 250 000 грн.

  В результаті, після розіграшу, виконавець здійснила збільшення кількості підписників лише в кількості 22886 тисяч осіб/підписників. Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст