Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 162. Аудиторська перевірка фінансової звітності акціонерного товариства Стаття 162. Аудиторська перевірка фінансової звітн...

Стаття 162. Аудиторська перевірка фінансової звітності акціонерного товариства

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 2437

    Переглядів

  • 2437

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Акціонерне товариство у встановлених законом випадках для перевірки та підтвердження правильності річної фінансової звітності щороку залучає незалежного аудитора.

    2. Аудиторська перевірка фінансової звітності акціонерного товариства має бути проведена у будь-який час на вимогу акціонерів, які сукупно володіють не менш як 5 відсотками акцій.

    Порядок проведення аудиторської перевірки фінансової звітності акціонерного товариства встановлюється законом.

    {Стаття 162 в редакції Закону № 2465-IX від 27.07.2022 }

    § 2. Виробничий кооператив

    Попередня

    170/1343

    Наступна
    Додати в обране

    2. Аудиторська перевірка діяльності акціонерного товариства, у тому числі такого, що не зобов´язане публікувати для загального відома документи, має бути проведена у будь-який час на вимогу акціонерів, які разом володіють не менш як десятьма відсотками акцій.

    Порядок проведення аудиторських перевірок діяльності акціонерного товариства встановлюється статутом товариства і законом.

    Витрати, пов´язані з проведенням такої перевірки, покладаються на осіб, на вимогу яких проводиться аудиторська перевірка, якщо загальними зборами акціонерів не буде ухвалене рішення про інше.

    Акціонерне товариство, яке проводить відкриту підписку на акції, зобов´язане щорічно публікувати для загального відома річний звіт, бухгалтерський баланс, відомості про прибутки і збитки, а також іншу інформацію, передбачену законом. Ця інформація публікується у центральних засобах масової інформації. Для перевірки та підтвердження правильності річної фінансової звітності щорічно залучається аудитор, не пов´язаного майновими інтересами з товариством чи з його учасниками.

    Під фінансовою звітністю згідно з Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» розуміється бухгалтерська звітність, що містить інформацію про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства за звітний період.

    Відповідно до Закону України «Про аудиторську діяльність» під аудитом розуміється перевірка публічної бухгалтерської звітності, обліку, первинних документів та іншої інформації щодо фінансово-господарської діяльності суб´єктів господарювання з метою визначення достовірності їх звітності, обліку, його повноти і відповідності чинному законодавству та встановленим нормативам.

    Аудит здійснюється незалежними особами (аудиторами), аудиторськими фірмами, які уповноважені суб´єктами господарювання на його проведення.

    Аудиторська перевірка діяльності акціонерного товариства, у тому числі такого, що не зобов´язане публікувати для загального відома документи, має бути проведена у будь-який час на вимогу акціонерів, які разом володіють не менш як десятьма відсотками акцій. За результатами аудиторської перевірки складається аудиторський висновок. Аудиторський висновок — це офіційний документ, засвідчений підписом та печаткою аудитора (аудиторської фірми), який складається у встановленому порядку за наслідками проведення аудиту і містить в собі висновок стосовно достовірності звітності, повноти і відповідності до чинного законодавства та встановленим нормативам бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності.

    Витрати, пов´язані з проведенням такої аудиторської перевірки, покладаються на осіб, на вимогу яких проводиться аудиторська перевірка. Загальні збори акціонерів можуть ухвалити рішення про проведення аудиторської перевірки за рахунок товариства, або прийняти рішення про інше.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати