Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 597-1. Право довірчої власності як спосіб забезпечення виконання зобов’язання за кредитним договором Стаття 597-1. Право довірчої власності як спосіб з...

Стаття 597-1. Право довірчої власності як спосіб забезпечення виконання зобов’язання за кредитним договором

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 2667

  Переглядів

 • 2667

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. За договором про встановлення довірчої власності одна сторона (довірчий засновник) передає майно другій стороні (довірчому власнику) на праві довірчої власності для забезпечення зобов’язання боржника за кредитним договором, договором позики.

  2. Право довірчої власності як спосіб забезпечення виконання зобов’язань (далі - довірча власність) є різновидом права власності на майно, за яким кредитор, який отримав майно у довірчу власність (довірчий власник), не має права самостійно відчужувати таке майно, крім як для звернення стягнення на нього, а також викупу його для суспільних потреб у порядку, встановленому законом.

  3. З моменту встановлення довірчої власності право власності особи, яка передала своє майно у довірчу власність, припиняється.

  4. До надання кредиту або позики, що забезпечується переданням нерухомого майна, об’єкта незавершеного будівництва та майбутнього об’єкта нерухомості у довірчу власність, кредитор зобов’язаний запропонувати боржнику надання такого кредиту, позики, можливість забезпечити виконання цих зобов’язань в інший спосіб. Умови кредитного договору, договору позики, що забезпечується переданням майна у довірчу власність, можуть відрізнятися від умов кредитного договору, договору позики, що забезпечується в інший спосіб.

  {Частина четверта статті 597 - 1 в редакції Закону № 2518-IX від 15.08.2022 }

  Попередня

  605/1341

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст