Суб´єктам суміжних прав належать ті ж майнові права, які належать суб´єктам авторського права. Передусім вони мають право інтелектуальної власності — право володіти, користуватися і розпоряджатися об´єктами суміжних прав.
Право володіння об´єктом суміжних прав належить лише виконавцю, виробнику фонограми і відеограми та організації мовлення. Право володіння може переходити до інших осіб, але за свободним волевиявленням суб´єкта суміжного права (за винятком випадків, передбачених ЦК та іншим законом).
Право користування є основним майновим правом суб´єкта суміжних право. Це право надає його суб´єкту юридичну можливість із належного йому об´єкта вилучати його корисні якості. Таке вилучення корисних якостей об´єкта суміжних прав здійснюється шляхом одержання винагороди за використання цього об´єкта. Заради такого доходу створюється об´єкт суміжного права. Використання може здійснюватися в будь-якій формі чи способом, які не суперечать чинному законодавству.
Суб´єкт суміжного права має право розпоряджатися належними йому майновими правами на об´єкт суміжного права на свій розсуд. Він має право здійснювати будь-які цивільно-правові угоди з приводу цих прав, але в межах чинного законодавства. Майнові права суб´єкта суміжного права можуть бути продані (відчужені іншим чином), вони переходять в спадщину як за заповітом, так і за законом.
Суб´єкту суміжного права належить виключне право дозволяти використання об´єкта суміжного права. Об´єкт суміжного права може бути переданий в тимчасове використання іншій особі (майновий найм, прокат, оренда тощо). Право використання об´єкта суміжних прав іншими особами може мати місце лише на підставі договору з суб´єктом цього права або закону. Використання об´єкта суміжного права поза договором є порушенням цього права. Проте Закон України «Про авторське право і суміжні права» передбачає можливість обмеження майнових прав виконавців, виробників фонограм, відеограм і організацій мовлення.
Допускаються використання виконань, фонограм, відеограм, програм мовлення, їх фіксація, відтворення і доведення до загального відому без згоди виконавців, виробників фонограм і відеограм та організацій мовлення у випадках, передбачених ЦК для майнових прав суб´єктів авторського права за таких умов:
а) відтворення зазначених об´єктів здійснюється виключно з метою навчання чи наукових досліджень;
б) право на відтворення, передбачене в пункті «а», не поширюється на експорт відтворених примірників фонограм, відеограм, програм мовлення за межі митної території Україні.
в) за суб´єктами суміжних прав зберігається право на справедливу винагороду з урахуванням кількості відтворених примірників. При цьому таке використання об´єктів суміжних прав може мати місце лише за умови дотримання особистих немайнових прав суб´єктів авторського права і суміжних прав.
3. Допускається відтворення в домашніх умовах і виключно в особистих цілях творів і
виконань, зафіксованих у фонограмах, відеограмах і їх примірниках, без згоди автора (авторів), виконавців і виробників фонограм і відеограм, але з виплатою їм винагороди способом, визначеним ЦК і Законом України «Про авторське право і суміжні права».
Передбачене ЦК та іншими законами використання об´єктів суміжних прав без згоди суб´єктів суміжних прав не повинно завдавати шкоди нормальній експлуатації виконань, фонограм, відеограм і програм мовлення і зачіпати законні інтереси виконавців, виробників фонограм і відеограм та організацій мовлення й інших суб´єктів авторського права і (або) суміжних прав.
Суб´єкт суміжних прав має право перешкоджати неправомірному використанню об´єкта суміжних прав, в тому числі забороняти таке використання. Суб´єкт суміжного права в разі його порушення шляхом неправомірного використання належного йому об´єкта може здійснити дві дії: 1) перешкоджати такому неправомірному використанню, або 2) забороняти таке неправомірне використання.
Суб´єкт суміжного права в разі неправомірного використання належного йому об´єкта суміжного права може просити суд: визнання права на використання об´єкта суміжного права за ним; вимагати припинення неправомірного використання; відновлення становища, яке існувало до порушення суміжного права; вимагати відшкодування заподіяних порушенням збитків та моральної (немайнової) шкоди. В передбачених ЦК та іншими законами випадках суб´єкт суміжного права може вдатися до самозахисту свого права. Способи самозахисту можуть обиратися самим суб´єктом суміжного права або встановлюватися актами цивільного законодавства. Проте здійснення самозахисту може мати місце лише в межах чинного законодавства та не суперечити моральним засадам суспільства. Способи самозахисту мають відповідати змістові права, що порушене, характерові дій, а також наслідкам, що спричинені цим порушенням (ст. 18 ЦК).
Суб´єкт суміжного права в разі неправомірного використання належного йому об´єкта має право забороняти таке використання.