Стаття 1098. Закриття акредитива

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 2258

    Переглядів

  • 2258

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Акредитив закривається у разі:

    1) спливу строку дії акредитива;

    2) відмови одержувача грошових коштів від використання акредитива до спливу строку його дії, якщо це передбачено умовами акредитива;

    3) повного або часткового відкликання акредитива платником, якщо таке відкликання передбачене умовами акредитива.

    Про закриття акредитива виконуючий банк повідомляє банк-емітент.

    2. Виконуючий банк одночасно із закриттям акредитива негайно повертає банку-емітентові невикористану суму покритого акредитива. Банк-емітент повинен зарахувати повернені суми на рахунок платника.

    § 4. {Параграф 4 глави 74 виключено на підставі Закону № 1591-IX від 30.06.2021 - вводиться в дію з 01.08.2022}

    § 5. Розрахунки із застосуванням розрахункових чеків

    Попередня

    1134/1343

    Наступна
    Додати в обране

    2. Виконуючий банк одночасно із закриттям акредитива негайно повертає банку-емі-тентові невикористану суму покритого акредитива. Банк-емітент повинен зарахувати повернені суми на рахунок платника.

    Частиною 1 статті, що коментується, передбачаються підстави для закриття акредитива, перелік яких є вичерпним:

    а) акредитив може бути закритий у зв´язку зі спливом терміну його дії у виконуючому банку, визначеному платником в акредитивній заяві. У всіх акредитивах обов´язково має передбачатися дата закінчення строку і місце подання документів для платежу. Дата, яку зазначено в заяві, є останнім днем для подання бенефіціаром до оплати реєстру документів за акредитивом та документів, передбачених умовами акредитива. Банки мають здійснювати контроль за строком дії акредитива, який зазначений у заяві.

    Про закриття непокритого акредитива в зв´язку із закінченням строку його дії виконуючий банк надсилає повідомлення банку-емітенту електронною поштою або іншими засобами зв´язку, що передбачені договором між банками, та списує суму акредитива з відповідного позабалансового рахунку, що призначений для обліку акредитивів.

    Після отримання повідомлення про закриття акредитива банк-емітент списує відповідну суму з відповідного позабалансового рахунку, що призначений для обліку акредитивів;

    б) до закінчення терміну аредитив може бути закритий за заявою одержувача коштів, якщо така можливість передбачена умовами акредитива. Якщо вона відсутня, виконуючий банк не повинен виконувати розпорядження одержувача коштів про закриття акредитива;

    в) за вимогою платника, якщо акредитив є відкличним.

    Про закриття акредитива виконуючий банк повинний повідомити банк-емітент, а останній — платника.

    Невикористані по покритому (депонованому) акредитиві суми повинні бути у всіх випадках повернуті банку-емітенту для наступного зарахування на рахунок платника. При цьому рахунок «Акредитиви» у виконуючому банку закривається.

    Законодавство не вказує термін повернення невикористаної суми акредитива в банк-емітент. Тому таке повернення повинне бути здійснене в період, звичайний для здійснення операцій по перерахуванню коштів: не пізніше наступного банківського дня після надходження у виконуючий банк відповідного документа чи спливу відповідного терміну.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати