Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 514. Обсяг прав, що переходять до нового кредитора у зобов'язанні Стаття 514. Обсяг прав, що переходять до нового кр...

Стаття 514. Обсяг прав, що переходять до нового кредитора у зобов'язанні

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 2438

  Переглядів

 • 2438

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

  Попередня

  521/1341

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Коли особа відступає право вимоги, яке їй не належить - заміна кредитора у зобов`язанні не відбувається (ВП ВС, справа №923/196/20 від 22.07.2022 р.)
    Іншими словами - не можна продати те, чого не існує. Отже передаючи майнові права за іпотечними договорами, що забезпечували кредит, які вже давно був погашений - новий “щасливий набувач” за договором відступлення майнових прав, фактично нічого не придбав.  

  Справа полягала в тому, що власник земельних ділянок, які давно колись передавались в іпотеку на забезпечення кредитного договору (який вже був погашений), виявив, що старі договори іпотек на землі - вдруг стали лотом на електронному аукціоні. Виявилось, що банк, в якому брався кредит під спірні земельні ділянки, перейшов у стадію неплатоспроможного і щодо нього було відкрито процедуру ліквідації. ФГВФО, який контролював процедуру, і замінив тимчасову адміністрацію своєю уповноваженою особою, при перевірці договорів, вчинених банком, вирішив, що саме ці укладені кредитні договори - нікчемні. Водночас уповноважені особи ФГВФО жодні позови про наслідки такої нікчемності - не подавали (тобто самі собі вирішили). 

  Разом із тим, пропустивши цей момент, вказані кредитні договори з іпотеками внесли в пул для продажу зацікавленим фінкомпаніям майнових прав, щоб фінкомпанії продовжили стягнення заборгованостей або предметів іпотек. І «Фінансова компанія «Інвестохіллс Веста» - такі майнові права придбала, уклавши купівлі-продажу майнових прав за кредитними договорами. Потім «Фінансова компанія «Інвестохіллс Веста», ще передала частину майнових прав на іншу фінкомпанію - “Ассісто”. 

  Позивач, власник землі, отримавши від фінкомпаній “повідомлення щастя”, про те що треба виконати свої зобов’язання за спірними старими договорами, подав позов до суду про визнання недійсними відкритих торгів (аукціону) з реалізації лоту у частині цих іпотечних договорів, недійсним протоколу електронного аукціону, та недійсним з моменту укладення договору купівлі-продажу майнових прав за кредитними договорами, договорами поруки, договорами застави та договорами іпотеки суб`єктів господарювання. Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст