Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 46. Оголошення фізичної особи померлою

Стаття 46. Оголошення фізичної особи померлою

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 10833

  Переглядів

 • 10833

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років, а якщо вона пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку, - протягом шести місяців, а за можливості вважати фізичну особу загиблою від певного нещасного випадку або інших обставин внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру - протягом одного місяця після завершення роботи спеціальної комісії, утвореної внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

  {Частина перша статті 46 із змінами, внесеними згідно з Законом № 1568-VI від 25.06.2009 }

  2. Фізична особа, яка пропала безвісти у зв'язку з воєнними діями, збройним конфліктом, може бути оголошена судом померлою після спливу двох років від дня закінчення воєнних дій. З урахуванням конкретних обставин справи суд може оголосити фізичну особу померлою і до спливу цього строку, але не раніше спливу шести місяців.

  {Частина друга статті 46 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2505-VIII від 12.07.2018 }

  3. Фізична особа оголошується померлою від дня набрання законної сили рішенням суду про це. Фізична особа, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави припустити її загибель від певного нещасного випадку або у зв'язку з воєнними діями, збройним конфліктом, може бути оголошена померлою від дня її вірогідної смерті.

  {Частина третя статті 46 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2505-VIII від 12.07.2018 }

  4. Порядок оголошення фізичної особи померлою встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України.

  Попередня

  46/1341

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст