Стаття 869. Публічна пропозиція роботи

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 2545

    Переглядів

  • 2545

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. До реклами та інших пропозицій щодо роботи, яка виконується за договором побутового підряду, застосовуються положення статті 641 цього Кодексу.

    2. При здачі робіт замовникові підрядник зобов'язаний повідомити його про вимоги, яких необхідно додержувати для ефективного та безпечного використання виготовленої або переробленої речі або іншої виконаної роботи, а також про можливі для замовника або інших осіб наслідки недодержання відповідних вимог.

    3. Замовник має право вимагати розірвання договору побутового підряду та відшкодування збитків, якщо внаслідок неповноти або недостовірності інформації, отриманої від підрядника, був укладений договір на виконання робіт, які не мають тих властивостей, які мав на увазі замовник.

    Попередня

    896/1343

    Наступна
    Додати в обране

    Відповідно до ч. 1 статті, що коментується, до реклами та інших пропозицій щодо роботи, яка виконується за договором побутового підряду встановлюються загальні вимоги, передбачені ст. 641 ЦК. Вони полягають у тому, що пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна зі сторін майбутнього договору. У цій пропозиції мають міститися істотні умови договору і виражатися намір особи, яка її зробила. Реклама або інші пропозиції, адресовані невизначеному колу осіб, є запрошенням робити пропозиції укласти договір, якщо інше не вказано у рекламі або інших пропозиціях. Зазначена стаття також передбачає можливість відкликання пропозиції до моменту або в момент її одержання адресатом. У випадку коли пропозиція укласти договір одержана адресатом, вона не може бути відкликана протягом строку для відповіді, якщо інше не вказане у пропозиції або не випливає з її суті чи обставин, за яких вона була зроблена.

    Вимога про повідомлення підрядником при здачі робіт замовникові інформації, передбаченої даним пунктом, насамперед спрямована на забезпечення безпеки громадян. Таким чином, повідомленню підлягають вимоги, яких необхідно додержувати для ефективного та безпечного використання виготовленої або переробленої речі або іншої виконаної роботи, а також про можливі для замовника або інших осіб наслідки недодержання відповідних вимог. Правила безпеки підкреслюють особливість побутового підряду і при виявленні недоліків у виконаній роботі. Виправлення недоліків здійснюється за загальними правилами. Недоліки, що можуть бути небезпечними для життя та здоров´я замовника або інших осіб, підлягає виправленню незалежно від строків їх виявлення.

    Якщо надання недоступної, недостовірної, неповної або несвоєчасної інформації про роботу (послугу) та про підрядника спричинило: отримання роботи (послуги), яка не має потрібних замовнику властивостей, — замовник має право розірвати договір і вимагати відшкодування завданих йому збитків; неможливість використання отриманої роботи (послуги) за призначенням — замовник має право вимагати надання у розумно короткий, але не більше місяця, строк належної інформації. Якщо інформацію в обумовлений строк не буде надано, замовник має право розірвати договір і вимагати відшкодування збитків; заподіяння шкоди життю, здоров´ю або майну замовника — він має право подати підряднику вимоги щодо відшкодування у повному обсязі, якщо законодавством не передбачено більш високої міри відповідальності, а також вимагати відшкодування збитків, завданих природним об´єктам, що перебувають у його володінні на праві власності або на інших підставах, передбачених законом чи договором.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати