Стаття 296. Право на використання імені

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 3473

  Переглядів

 • 3473

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Фізична особа має право використовувати своє ім'я у всіх сферах своєї діяльності.

  2. Використання імені фізичної особи в літературних та інших творах, крім творів документального характеру, як персонажа (дійової особи) допускається лише за її згодою, а після її смерті - за згодою її дітей, вдови (вдівця), а якщо їх немає, - батьків, братів та сестер.

  {Частина друга статті 296 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3261-IV від 22.12.2005 }

  3. Використання імені фізичної особи з метою висвітлення її діяльності або діяльності організації, в якій вона працює чи навчається, що грунтується на відповідних документах (звіти, стенограми, протоколи, аудіо-, відеозаписи, архівні матеріали тощо), допускається без її згоди.

  4. Ім'я фізичної особи, яка затримана, підозрюється чи обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, або особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може бути використане (обнародуване) лише в разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо неї або винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення та в інших випадках, передбачених законом.

  {Частина четверта статті 296 в редакції Закону № 3261-IV від 22.12.2005 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 245-VII від 16.05.2013 }

  5. Ім'я потерпілого від правопорушення може бути обнародуване лише за його згодою.

  6. Ім'я учасника цивільного спору, який стосується особистого життя сторін, може бути використане іншими особами лише за його згодою.

  7. Використання початкової літери прізвища фізичної особи у медіа, літературних творах не є порушенням її права.

  Попередня

  303/1341

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст