Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 1193. Урахування вини потерпілого і матеріального становища фізичної особи, яка завдала шкоди Стаття 1193. Урахування вини потерпілого і матеріа...

Стаття 1193. Урахування вини потерпілого і матеріального становища фізичної особи, яка завдала шкоди

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 3115

  Переглядів

 • 3115

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Шкода, завдана потерпілому внаслідок його умислу, не відшкодовується.

  2. Якщо груба необережність потерпілого сприяла виникненню або збільшенню шкоди, то залежно від ступеня вини потерпілого (а в разі вини особи, яка завдала шкоди, - також залежно від ступеня її вини) розмір відшкодування зменшується, якщо інше не встановлено законом.

  3. Вина потерпілого не враховується у разі відшкодування додаткових витрат, передбачених частиною першою статті 1195 цього Кодексу, у разі відшкодування шкоди, завданої смертю годувальника та у разі відшкодування витрат на поховання.

  4. Суд може зменшити розмір відшкодування шкоди, завданої фізичною особою, залежно від її матеріального становища, крім випадків, коли шкоди завдано вчиненням кримінального правопорушення.

  {Частина четверта статті 1193 із змінами, внесеними згідно із Законом № 720-IX від 17.06.2020 }

  Попередня

  1224/1341

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст