Стаття 190. Майно

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 5954

  Переглядів

 • 5954

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Майном як особливим об'єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов'язки.

  2. Майнові права є неспоживною річчю. Майнові права визнаються речовими правами.

  {Статтю 190 доповнено частиною другою згідно із Законом № 3201-IV від 15.12.2005 }

  Попередня

  197/1341

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Суд визнав майнові права забудовника на гаражі спільним сумісним майном подружжя та здійснив виділ частки іншому з подружжя, а щодо частини, яка залишилась поділив між спадкоємцями (Деснянський районний суд м. Києва справа № 754/6578/17 від 27.11.2019 р.)
   Не дивлячись на те, що рішення постановлено ще у 2019, воно буде цікавим з огляду на визнання судом предметом спільної сумісної власності, як і предметом спадкового майна  - майнових прав забудовника на гаражні бокси, які не були введені в експлуатацію. Більш того, суд здійснив виділ із спільного майна подружжя майнового права забудовника на 5/10 часток у кожному з гаражних боксів, а іншу частину поділив як спадкове майно, визнавши за спадкоємцями (позивачами) майнове право забудовника по 1/10 частки у кожному з гаражних боксів.

  За життя особа уклала чотири однотипних договори забудови із колективним підприємством на гаражні бокси. У відповідності до умов вказаних договорів - особа, як забудовник, за спільні кошти подружжя профінансував в повному обсязі відповідні роботи з будівництва гаражів. В кожному з договорів забудови було закріплено, що забудовнику належить частка спільної власності 1 (однієї) ідеальної частки, яка в натурі є усім внутрішнім об'ємом гаражного боксу. Також було закріплено, що умови договору поширюються у повному обсязі на спадкоємців забудовника.

  Після побудови та введення в експлуатацію гаражних боксів договори передбачали набуття забудовником права власності на них. В період з грудня 2014 року по березень 2015 року зазначені гаражні бокси були фактично добудовані, але за певних обставин, зокрема, хвороби та згодом смерті забудовника в експлуатацію введені не були.

  Після смерті забудовника, дружина та її малолітній син (від імені якого діяла мати) звернулись до нотаріуса з метою отримати свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті батька - забудовника. Проте нотаріус їм відмовила у зв’язку із відсутністю відповідних правовстановлюючих документів. Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст