Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 356. Право спільної часткової власності

Стаття 356. Право спільної часткової власності

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 634

  Переглядів

 • 634

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю.

  2. Суб'єктами права спільної часткової власності можуть бути фізичні особи, юридичні особи, держава, територіальні громади.

  Попередня

  358/1341

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Як розділити майно між двома його співвласниками: «поділ» майна чи «виділ» частки в натурі? (ВС/КЦС у справі № 310/7011/17 від 28.07.2021).
   Якщо спірне майно, належить на праві спільної часткової власності двом співвласникам, то виділ частки в цьому майні лише для позивача є неможливим, а можливий поділ цього майна в натурі між сторонами, внаслідок чого право спільної часткової власності на нього припиняється – до таких висновків дійшов ВС при розгляді даної справи.

  До суду звернулась співвласниця будинку із позовом до іншого власника про виділ її частки у нерухомому майні в натурі, також просила виділити у користування частку земельної ділянки.

  Позов мотивувала тим, що не може розпоряджатись майном без погодження з іншим співвласником, хоча у кожного із них склалось фактичне користування окремими частками будинку, а отже це призводить до порушення її права власності.

  До позову було надано висновок експерта про можливість поділу будинку із землею між співвласниками....

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст