Стаття 901. Договір про надання послуг

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 9343

  Переглядів

 • 9343

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

  2. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.

  Попередня

  926/1341

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: В разі фактичного допуску особи до роботи, а не надання послуг за цивільним договором, такі відносини в обов’язковому порядку підлягають оформленню як трудові (ВС КАС справа № 320/2294/19 від 12.07.2021 р.)
   Чергове рішення, присвячене оскарженню постанов Держпраці про накладення на роботодавців штрафів за порушення трудового законодавства - в тому числі, штрафу за допущення працівника до роботи без оформлення письмового трудового договору. Рішення ВС КАС буде цікавим з огляду на те - що попри поширену практику не визнавати відносини трудовими, за наявності цивільно-правового договору - тут суд дійшов інших висновків.

  Між юридичною особою та фізичною особою укладено цивільно-правовий договір, відповідно до якого остання зобов’язувалась декілька днів виконувати роботу кухонного працівника.

  У договорі передбачались положення, що виконавець виконує роботуна свій ризик, самостійно організовує виконання роботи, не підлягає під дію правил внутрішнього трудового розпорядку, не має права на одержання допомоги із соціального страхування, не сплачує страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

  У пункті 1.2 договору передбачалось, що замовник забезпечує виконавця усім необхідним для виконання роботи, передбаченої цим договором. Передбачалось, що за виконану роботу замовник сплачує виконавцеві винагороду за домовленістю. Оплата виконується не пізніше 31 числа з дня прийняття замовником роботи. Також сторонами складено додаток до договору, в якому визначено зміст, обсяг та вартість роботи за договором. Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст