Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 170. Органи, через які діє держава у цивільних відносинах Стаття 170. Органи, через які діє держава у цивіль...

Стаття 170. Органи, через які діє держава у цивільних відносинах

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 2064

  Переглядів

 • 2064

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Держава набуває і здійснює цивільні права та обов'язки через органи державної влади у межах їхньої компетенції, встановленої законом.

  Попередня

  176/1341

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Належним відповідачем у справах про відшкодування шкоди за рахунок держави є не орган казначейства, а держава Україна (ВС/КЦС у справі № 346/5428/17 від 10.11.2021)
  Тривалий час у колі юристів точаться дискусії про те, хто ж має бути відповідачем у справах про відшкодування шкоди за рахунок державного бюджету – держава або відповідний орган державного казначейства.

  І одна і інша сторона наводить на підтвердження своєї правоти переконливі, на їх думку, доводи, які свідчать про правильність їх позиції.

  Я також свого часу замислювався над цим питання, але на бажаючи наразити свого клієнта на ризик залишення позову без задоволення та йдучи в фарватері сталої на той час судової практики зазначав у позовних заявах про відшкодування шкоди завданої незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду відповідачем зазначав відповідний орган Державної казначейської служби.

  І нарешті цей гордіїв вузол розрубив Касаційний цивільний суд і виклав свою позиції із цього приводу у даній постанові. Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст