Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 1238. Предмет заповідального відказу

Стаття 1238. Предмет заповідального відказу

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 3128

  Переглядів

 • 3128

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Предметом заповідального відказу може бути передання відказоодержувачеві у власність або за іншим речовим правом майнового права або речі, що входить або не входить до складу спадщини.

  2. На спадкоємця, до якого переходить житловий будинок, квартира або інше рухоме або нерухоме майно, заповідач має право покласти обов'язок надати іншій особі право користування ними. Право користування житловим будинком, квартирою або іншим рухомим або нерухомим майном зберігає чинність у разі наступної зміни їх власника.

  Право користування житловим будинком, квартирою або іншим рухомим або нерухомим майном, одержане за заповідальним відказом, є таким, що не відчужується, не передається та не переходить до спадкоємців відказоодержувача.

  Право користування житловим будинком, квартирою або іншою будівлею, надане відказоодержувачеві, не є підставою для проживання у них членів його сім'ї, якщо у заповіті не зазначено інше.

  3. Спадкоємець, на якого заповідачем покладено заповідальний відказ, зобов'язаний виконати його лише у межах реальної вартості майна, яке перейшло до нього, з вирахуванням частки боргів спадкодавця, що припадають на це майно.

  4. Відказоодержувач має право вимоги до спадкоємця з часу відкриття спадщини.

  Попередня

  1271/1341

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Користуйтеся консультацією: Заповідальний відказ - що це, і як це використовувати на практиці?

  Зміст:

  Заповідальний відказ - що це в теорії?

  Цивільним кодексом України встановлено таку категорія як «заповідальний відказ» - що це? Згідно ст. 1238 ЦК України, Предметом заповідального відказу може бути передання відказоодержувачеві у власність або в користування майнове право або річ, що входить або та, яка не входить до складу спадщини.

  Підводячи підсумок, предметом заповідального відказу, наприклад, може бути:

  • Квартира будинок;
  • Машина;
  • Різні комерційні приміщення, склади тощо.

  Крім того, потрібно розрізняти: Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст