Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 11. Підстави виникнення цивільних прав та обов'язків Стаття 11. Підстави виникнення цивільних прав та о...

Стаття 11. Підстави виникнення цивільних прав та обов'язків

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 9581

  Переглядів

 • 9581

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

  2. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є:

  1) договори та інші правочини;

  2) створення літературних, художніх творів, винаходів та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності;

  3) завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі;

  4) інші юридичні факти.

  3. Цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.

  4. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

  5. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки можуть виникати з рішення суду.

  6. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства або договором, підставою виникнення цивільних прав та обов'язків може бути настання або ненастання певної події.

  Попередня

  11/1341

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст