Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 5. Дія актів цивільного законодавства у часі Стаття 5. Дія актів цивільного законодавства у час...

Стаття 5. Дія актів цивільного законодавства у часі

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 4138

  Переглядів

 • 4138

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності.

  2. Акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом'якшує або скасовує цивільну відповідальність особи.

  3. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.

  Попередня

  5/1341

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: ВС роз’яснив в який строк може звернутись член КСП за захистом свого права на пай (ВС/КЦС у справі №617/537/19 від 04.08.2021).
   Створення КСП, першочергово, було обумовлено необхідністю «роздержавлення» землі та передачу її спочатку у колективну, а потім - у приватну власність. Зокрема,  законодавець передбачив, що кожен член КСП, у результаті розпаювання майна, міг отримати для власних потреб земельну ділянку – пай.

  Разом з тим, як вбачається із даної справи, судовий захист свого права необхідно здійснювати своєчасно.
  Позивачка звернулась до суду із вимогами про визнання права на земельну частку (пай).

  Пояснювала необхідність звернення до суду тим, що будучи членом КСП, вона мала право на отримання земельної частки (паю) при розпаюванні земель. Однак, у додаток до державного акта КСП помилково не було внесено її прізвище як особи-члена КСП.

  З цих підстав позивачка своєчасно не отримала сертифікат на свою земельну частку та відповідно не має належних документів на підтвердження свого права на землю. Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст