Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 555. Права та обов'язки поручителя у разі пред'явлення до нього вимоги Стаття 555. Права та обов'язки поручителя у разі п...

Стаття 555. Права та обов'язки поручителя у разі пред'явлення до нього вимоги

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 4255

    Переглядів

  • 4255

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. У разі одержання вимоги кредитора поручитель зобов'язаний повідомити про це боржника, а в разі пред'явлення до нього позову - подати клопотання про залучення боржника до участі у справі.

    Якщо поручитель не повідомить боржника про вимогу кредитора і сам виконає зобов'язання, боржник має право висунути проти вимоги поручителя всі заперечення, які він мав проти вимоги кредитора.

    2. Поручитель має право висунути проти вимоги кредитора заперечення, які міг би висунути сам боржник, за умови, що ці заперечення не пов'язані з особою боржника. Поручитель має право висунути ці заперечення також у разі, якщо боржник відмовився від них або визнав свій борг.

    Попередня

    564/1343

    Наступна
    Додати в обране

    Стаття, що коментується, передбачає, що поручитель зобов´язаний попередити боржника про свій намір виконати головне зобов´язання і очікувати відповіді протягом нормально необхідного для цього часу. У випадку пред´явлення позову кредитором до поручителя, останній зобов´язаний залучити боржника до участі в справі як третю особу, а боржник зобов´язаний взяти участь у справі.

    Поручитель вправі висувати проти вимог кредитора ті ж заперечення, що міг протиставити кредитору боржник, якщо інше не випливає з договору поруки. Причому поручитель не втрачає права на ці заперечення навіть у тому випадку, якщо боржник від них відмовився чи визнав свій борг.

    Отже, по-перше, поручитель зобов´язаний перед тим як задовольнити вимоги кредитора попередити про це. боржника, а якщо до поручителя пред´явлений позов, — залучити боржника до участі в справі. Інакше боржник має право висунути проти зворотної вимоги (регресного позову) поручителя ті заперечення, що він мав до кредитора.

    По-друге, поручитель має право висунути проти вимоги кредитора заперечення, які міг би заявити сам боржник, якщо інше не випливає з договору поруки, і якщо ці заперечення не пов´язані з особистістю боржника. Поручитель зберігає права на ці заперечення навіть у тому випадку, якщо боржник від них відмовився чи визнав свій борг.

    Таким чином, поручитель у випадку пред´явлення до нього вимоги з боку кредитора, хоча і зв´язаний певними процесуальними обов´язками щодо боржника (має попередити останнього про подання вимог кредитором, залучити боржника до участі у справі у випадку пред´явлення позову), але зберігає своє відносно автономне становище, насамперед, у зв´язку з оцінкою заперечень, що має проти кредитора основний боржник.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати