Стаття 315. Право на мирні зібрання

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 3658

    Переглядів

  • 3658

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Фізичні особи мають право вільно збиратися на мирні збори, конференції, засідання, фестивалі тощо.

    2. Обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання може встановлюватися судом відповідно до закону.

    КНИГА ТРЕТЯ
    ПРАВО ВЛАСНОСТІ ТА ІНШІ РЕЧОВІ ПРАВА

    Розділ I
    ПРАВО ВЛАСНОСТІ

    Попередня

    324/1343

    Наступна
    Додати в обране

    Право на мирні зібрання, що передбачене даною статтею, гарантує фізичним особам можливість вільно збиратися на мирні збори, конференції, засідання, фестивалі, вуличні походи, демонстрації, мітинги, хресні ходи тощо. Для реалізації цього права фізичні особи повинні своєчасно сповістити про проведення цих заходів органи виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування (ст.39 Конституції України). Однак закон не визначив термін, який слід вважати завчасним сповіщенням. Тому організатори таких мирних зібрань мають сповістити зазначені органи про проведення цих заходів заздалегідь, тобто у прийнятні строки, що передують даті їх проведення. Ці строки не повинні обмежувати передбачене статтею 39 Конституції України право громадян, а мають служити його гарантією і водночас надавати можливість відповідним органам виконавчої влади чи органам місцевого самоврядування вжити заходів щодо безперешкодного проведення громадянами зборів, мітингів, походів і демонстрацій, забезпечення громадського порядку, прав і свобод інших людей. Визначення ж конкретних строків завчасного сповіщення з урахуванням особливостей форм мирних зібрань, їх масовості, місця, часу проведення тощо є предметом законодавчого регулювання.

    В окремих випадках, відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку — з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров´я населення або захисту прав і свобод інших людей, суд може встановлювати обмеження щодо реалізації цього права.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати