Стаття 295. Право на зміну імені

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 4349

  Переглядів

 • 4349

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові.

  {Частина перша статті 295 в редакції Закону № 942-IX від 03.11.2020 }

  2. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою батьків.

  У разі якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені, та (або) по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника.

  {Частина друга статті 295 в редакції Закону № 942-IX від 03.11.2020 }

  3. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою одного з батьків, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини або якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

  У разі заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини спір щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків стосовно дитини та інші обставини, що засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.

  {Частина третя статті 295 в редакції Закону № 942-IX від 03.11.2020 }

  4. Прізвище, власне ім'я та по батькові фізичної особи можуть бути змінені у разі її усиновлення, визнання усиновлення недійсним або його скасування відповідно до закону.

  5. Прізвище фізичної особи може бути змінене у разі реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу або визнання його недійсним.

  6. Підставами для відмови у зміні імені є:

  здійснення стосовно заявника кримінального провадження або його перебування під адміністративним наглядом;

  {Абзац другий частини шостої статті 295 в редакції Закону № 245-VII від 16.05.2013 }

  наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;

  офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника;

  подання заявником неправдивих відомостей про себе.

  7. Порядок розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи встановлюється Кабінетом Міністрів України.

  {Стаття 295 в редакції Закону № 524-V від 22.12.2006 }

  Попередня

  302/1341

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст