Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 389. Витребування грошей та цінних паперів

Стаття 389. Витребування грошей та цінних паперів

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 3928

    Переглядів

  • 3928

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Гроші, а також цінні папери на пред'явника, що існують у паперовій формі, не можуть бути витребувані від добросовісного набувача.

    {Частина перша статті 389 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }

    {Стаття 389 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5178-VI від 06.07.2012 }

    Попередня

    398/1343

    Наступна
    Додати в обране

    1. Гроші, а також цінні папери на пред´явника не можуть бути витребувані від добросовісного набувача.

    До обмеження віндикації відноситься правило про неприпустимість витребування у добросовісного набувача грошей і цінних паперів на пред´явника. При цьому не має значення, чи вибуло майно (гроші, цінні папери) з волі чи поза волею власника або тієї особи, якому власник передав майно у володіння, або майно надійшло до набувача безоплатно. Добросовісність набувача є достатньою підставою для відмовлення в позові власнику про витребування зазначених об´єктів. Від добросовісного набувача не можуть бути витребувані гроші і цінні папери на пред´явника навіть якщо власник записав номери грошових купюр, акцій, облігацій тощо. Зазначена норма пояснюється тим, що гроші і цінні папери на пред´явника є засобом обігу, у зв´язку з чим потрібно забезпечити їм підвищену довіру з боку учасників цивільного обороту. Кожен його учасник, одержуючи гроші та цінні папери на пред´явника, повинен бути певен, що вони не можуть бути витребувані від нього, що добросовісність їх набуття гарантує його право власності. Положення ст.389 не розповсюджується на іменні цінні папери, так як вони не можуть бути передані шляхом простої передачі. Тому при витребуванні іменних цінних паперів застосовуються правила ст. 388.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати