Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 1053. Новація боргу у позикове зобов'язання Стаття 1053. Новація боргу у позикове зобов'язання...

Стаття 1053. Новація боргу у позикове зобов'язання

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 5184

    Переглядів

  • 5184

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. За домовленістю сторін борг, що виник із договорів купівлі-продажу, найму майна або з іншої підстави, може бути замінений позиковим зобов'язанням.

    2. Заміна боргу позиковим зобов'язанням провадиться з додержанням вимог про новацію і здійснюється у формі, встановленій для договору позики (стаття 1047 цього Кодексу).

    § 2. Кредит

    Попередня

    1080/1343

    Наступна
    Додати в обране

    Іноді на практиці виникає необхідність перетворити борг, що виник з іншого договору (купівлі-продажу, оренди тощо), в позикове зобов´язання. Наприклад, при купівлі товару покупець не повністю сплатив ціну і бажає отримати відстрочення платежу, - - різниця між належними до сплати і вже сплаченими коштами і буде складати предмет позики. У цьому випадку закон допускає новацію боргу в позикове зобов´язання. У силу новації зобов´язання, що виникло з первісного договору (купівлі-продажу, найму тощо), припиняється за домовленістю сторін про заміну первісного зобов´язання новим зобов´язанням між тими самими сторонами (див. ст. 604 ЦК і коментар до неї). Юридичною підставою договору позики, що виникає при новації, є угода сторін про припинення первісного зобов´язання. Саме тому, дійсність нового договору залежить від дійсності первісного. Якщо первісний договір визнається недійсним, то недійсним стає і договір позики, що його змінив.

    Заміна боргу позиковим зобов´язанням повинна провадитися з додержанням вимог про новацію, встановлених чинним законодавством. Так, наприклад, неможливо змінювати на договір позики зобов´язання про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров´я або смертю, про сплату аліментів та деякі інші, встановлені законом. Слід враховувати, що новація припиняє додаткові зобов´язання, пов´язані з первісним зобов´язанням, якщо інше не встановлено договором. Заміна боргу позиковим зобов´язанням має здійснюватися у формі, встановленій для договору позики. Отже, якщо борг за первісним зобов´язанням не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян або кредитором є юридична особа, угода про новацію має укладатися у письмовій формі.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати