Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 238. Правочини, які може вчиняти представник Стаття 238. Правочини, які може вчиняти представни...

Стаття 238. Правочини, які може вчиняти представник

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 9459

    Переглядів

  • 9459

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Представник може бути уповноважений на вчинення лише тих правочинів, право на вчинення яких має особа, яку він представляє.

    2. Представник не може вчиняти правочин, який відповідно до його змісту може бути вчинений лише особисто тією особою, яку він представляє.

    3. Представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є, за винятком комерційного представництва, а також щодо інших осіб, встановлених законом.

    Попередня

    247/1343

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий актПідписання господарського договору особою, яка не мала на те повноважень тягне за собою визнання його недійсним (№ 3-666гс17 від 13.09.2017)

    Підприємство звернулося до господарського суду із позовом про визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки з підстав укладання даної угоди керівником підприємства, який не мав на це повноважень, оскільки протокол загальних зборів товариства, якими керівнику було надано відповідні повноваження визнано незаконними у судовому порядку. 

    Судом першої інстанції позовні вимоги залишено без задоволення.

    Проте, судами апеляційної та касаційної інстанції судове рішення скасовано та позовні вимоги задоволено. Обґрунтовуючи свої рішення суди вказали, що оспорюваний договір від імені продавця підписала представник, яка діяла на підставі довіреності, виданої їй директором позивача. За змістом ст. 238 ЦК представник може бути уповноважений на вчинення лише тих правочинів, право на вчинення яких має особа, яку він представляє, тому керівник підприємства не міг надати такі повноваження представнику, оскільки сам не мав достатнього обсягу повноважень на вчинення (підписання) Договору від імені товариства.

    Окрім того, незважаючи на те, що договір виконано у повному обсязі, не можна вважати правочин схваленим особою, від імені якої його укладено, якщо дії, що свідчать про прийняття його до виконання, вчинено особою, яка і підписала спірну угоду без належних повноважень. Доказів вчинення органами управління позивача будь-яких дій, які б свідчили про схвалення ними спірного правочину, матеріали справи не містять.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати

    Партнери