Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний кодекс України Стаття 22. Відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди Стаття 22. Відшкодування збитків та інші способи в...

Стаття 22. Відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 16000

  Переглядів

 • 16000

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

  2. Збитками є:

  1) втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки);

  2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

  3. Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.

  Якщо особа, яка порушила право, одержала у зв'язку з цим доходи, то розмір упущеної вигоди, що має відшкодовуватися особі, право якої порушено, не може бути меншим від доходів, одержаних особою, яка порушила право.

  4. На вимогу особи, якій завдано шкоди, та відповідно до обставин справи майнова шкода може бути відшкодована і в інший спосіб, зокрема, шкода, завдана майну, може відшкодовуватися в натурі (передання речі того ж роду та тієї ж якості, полагодження пошкодженої речі тощо), якщо інше не встановлено законом.

  {Частина четверта статті 22 в редакції Закону № 590-IX від 13.05.2020 }

  Попередня

  22/1341

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст