1. Суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Аналізуйте судовий акт: До складу спадкового майна входить лише призначена сума страхових виплат. Якщо спадкодавець не оскаржував незаконне припинення нарахування соцвиплат за життя, спадкоємець прав на такі вже не набуває. (ВС КЦС, справа № 641/1368/19 від 27.01.2023 р.)
Спадкоємиця-донька звернулась до суду з позовом до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України (далі - Управління) про визнання права власності на грошові кошти в порядку спадкування за законом. Обґрунтовувала тим, що її мати перебувала на обліку як особа, переміщена з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, та отримувала страхові виплати у зв`язку з втратою годувальника. З 01 березня 2016 року Управління зупинило виплату матері страхових виплат.
Коли у зв`язку зі смертю матері відкрилась спадщина, донька звернула увагу на неотримання нею за життя щомісячних страхових виплат. Вказані дії відповідача щодо припинення нарахування вона вважала незаконними, оскільки були відсутні правові підстави для зупинення нарахування - тому просила суд визнати протиправними такі дії та визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом після смерті її матері на заборгованість зі страхових виплат.
Якщо суд першої інстанції задовольнив її позов - то апеляція скасувала рішення, пояснюючи тим, що спадкодавиця за життя не оскаржувала дії відповідача, не виявила інтересу та волі на те, щоб відновити нарахування щомісячної грошової суми. Отже, такі не можуть входити до складу спадщини. Донька подала касаційну скаргу пояснюючи, що мати була прикута до ліжка - їй було не до оскарження.
Проте ВС КЦС від практики своєї не відступився (хоча теж питання - чи справедливо закривати очі на незаконні припинення нарахування страхових виплат) і відмовив спадкоємиці у спадкуванні таких. Пояснив наступним: Читати повністю