Стаття 313. Право на свободу пересування

Цивільний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 11669

    Переглядів

  • 11669

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Фізична особа має право на свободу пересування.

    2. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на вільне самостійне пересування по території України і на вибір місця перебування.

    Фізична особа, яка не досягла чотирнадцяти років, має право пересуватися по території України лише за згодою батьків (усиновлювачів), опікунів та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

    3. Фізична особа, яка є громадянином України, має право на безперешкодне повернення в Україну.

    Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

    Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними, крім випадків, передбачених законом.

    {Абзац третій частини третьої статті 313 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2234-VIII від 07.12.2017 }

    4. Фізична особа може бути обмежена у здійсненні права на пересування лише у випадках, встановлених законом.

    5. Фізична особа не може бути видворена з обраного нею місця перебування, доступ до якого не заборонений законом.

    6. Законом можуть бути встановлені особливі правила доступу на окремі території, якщо цього потребують інтереси державної безпеки, охорони громадського порядку, життя та здоров'я людей.

    Попередня

    322/1343

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Батько має право як надати згоду на виїзд дитини за кордон так і в подальшому відкликати таку згоду (КЦС/ВС у справі № 520/11708/19 від 12.02.2021)
     Відповідно до вимог ч. 3 ст. 313 ЦК України та п.п. 1 пункту 4  Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 для перетину кордону особою, яка не досягла 16 років необхідно отримати письмову згоду батьків. Ситуація ускладняється коли батьки не можуть дійти згоди щодо виховання дитини, як це сталося у даному випадку.

    У цій справі до суду звернувся позивач (батько), який спочатку надав нотаріально посвідчену згоду на виїзд своєї дитини за кордон (у супроводі матері), а потім, побоюючись того, що дитина не повернеться – згоду відкликав.

    Відповідну заяву про відкликання згоди батько направив до Державної прикордонної служби України.

    Під час судового розгляду, позивач просив визнати протиправними дії посадових осіб прикордонної служби щодо дозволу на виїзд його малолітнього сина за кордон. Читати повністю

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати

    Партнери