1. Скаргу може бути подано до суду:
а) у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи;
б) у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
2. Пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Аналізуйте судовий акт: Бездіяльність державного виконавця щодо незняття арешту з майна фізичної особи є триваючим правопорушенням, тому оскаржується в будь-який час шляхом подання скарги в порядку, передбаченому 447-451 ЦПК України (Справа № 756/4756/14-ц)
За увесь час існування органи державної виконавчої служби працювали погано і дуже погано. Керівництво Мінюсту змінюється, але мабуть ніхто не бажає займатися проблемою загальної бездіяльності державних виконавців при здійсненні своїх посадових обов’язків. Одним із кричущих порушень з боку виконавців в останні часи є принципове незняття арешту з майна боржника навіть після фактичного виконання рішення суду.
В цій справі на майно боржника – земельну ділянку був накладений арешт, проте із часом з/д реалізована на торгах не була, стягувач відмовився прийняти це майно у власність, а виконавчий документ був повернутий д/в на підставі ст. 37 ЗУ «Про виконавче провадження».
Здавалося б, ну чому д/в просто не зняти арешт? Виконавче провадження закрито… На звернення – ігнор!
Процедура оскарження рішень, дій і бездіяльності державного виконавця в цивільному судочинстві передбачена ст. ст. 447 - 451 ЦПК України. Так на бездіяльність д/в подається скарга. Відповідно до ст. 449 ЦПК України скарга подається в залежності від правопорушення протягом трьох або десяти днів з моменту коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свої прав.
Проте арешт майна це триваюче порушення права власності, тому строку на оскарження відмови д/в у знятті арешту або ігнорування звернень власника з цього приводу - НЕМАЄ.
Ухвала в цій справі насамперед цікава резолютивною частиною. Так суд зобов’язує зняти арешт не тільки саме того державного виконавця, який цей арешт наклав, а і передбачає алгоритм дій у випадку його звільнення. Тобто, у випадку нездійснення д/в повноважень суд зобов’язує уповноважену особу органу державної виконавчої служби зняти раніше накладений арешт.
Слід додати, що відповідно до ст. 453 ЦПК України д/в зобов’язаний повідомити суд про виконання ухвали, в даному випадку про зняття арешту, не пізніше ніж у десятиденний строк з дня одержання.