Стаття 248. Протокол судового засідання

Цивільний процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 9479

    Переглядів

  • 9479

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. У судовому засіданні секретар судового засідання забезпечує ведення протоколу судового засідання, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

    2. У протоколі судового засідання зазначаються такі відомості:

    1) рік, місяць, число і місце судового засідання;

    2) найменування суду, який розглядає справу, прізвища та ініціали судді, секретаря судового засідання;

    3) справа, що розглядається, імена (найменування) сторін та інших учасників справи;

    4) порядковий номер вчинення процесуальної дії;

    5) назва процесуальної дії;

    6) час вчинення процесуальної дії;

    7) ухвали суду, постановлені в судовому засіданні без оформлення окремого документа;

    {Пункт 7 частини другої статті 248 в редакції Закону № 4173-IX від 19.12.2024 }

    8) інші відомості, визначені цим Кодексом.

    3. Протокол судового засідання ведеться секретарем судового засідання та підписується ним невідкладно, але не пізніше наступного дня після судового засідання і приєднується до справи.

    4. Під час здійснення повного фіксування судового засідання технічними засобами, а також проведення судового засідання в режимі відеоконференції протокол судового засідання створюється Єдиною судовою інформаційно-комунікаційною системою в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

    {Абзац перший частини четвертої статті 248 в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023 }

    Протокол судового засідання скріплюється електронним підписом секретаря судового засідання і приєднується до справи.

    {Статтю 248 доповнено частиною четвертою згідно із Законом № 1416-IX від 27.04.2021 }

    Попередня

    249/525

    Наступна
    Додати в обране

    1. Відповідно до п.6 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 12.06.2009р. «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду», ураховуючи особливості провадження, попереднє судове засідання не проводиться у наказному та окремому провадженнях. Однак, у справах окремого провадження, зокрема, при розгляді справ про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою, здійснюються певні підготовчі дії, визначені законом.

    Коментована стаття передбачає особливості підготовки справи до розгляду, покладаючи на суд обов‘язок вчинити конкретні дії.

    Предметом доказування у даних справах є обставини, які підтверджують відсутність відомостей про місце перебування особи у місці її постійного проживання протягом певного часу. Такі обставини можуть підтвердити лише особи, які найчастіше контактували з особою, місцеперебування якої невідоме. Тому суд в порядку підготовки справи до судового розгляду визначає коло осіб, які можуть повідомити дані про відсутню фізичну особу, надсилає запити відповідним організаціям за останнім місцем проживання та місцем роботи відсутнього.

    2. Водночас суд через органи опіки та піклування вживає заходів щодо встановлення опіки над майном відсутньої особи.

    Збирання даних здійснюється у формі запитів. Закон не передбачає можливості оголошення розшуку особи по даних справах.

    Підготовка справи до судового розгляду, як і в інших випадках, має завершуватися постановленням ухвали про призначення справи до судового розгляду з викликом і повідомленнями учасників процесу.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати