Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний процесуальний кодекс України Стаття 106. Проведення експертизи на замовлення учасників справи Стаття 106. Проведення експертизи на замовлення уч...

Стаття 106. Проведення експертизи на замовлення учасників справи

Цивільний процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 5969

    Переглядів

  • 5969

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Учасник справи має право подати до суду висновок експерта, складений на його замовлення.

    2. Порядок проведення експертизи та складення висновків експерта за результатами проведеної експертизи визначається відповідно до чинного законодавства України про проведення судових експертиз.

    3. Висновок експерта, складений за результатами експертизи, під час якої був повністю або частково знищений об’єкт експертизи, який є доказом у справі, або змінено його властивості, не замінює сам доказ та не є підставою для звільнення від обов’язку доказування.

    4. Висновок експерта, складений за результатами експертизи, під час якої був повністю або частково знищений об’єкт експертизи або змінено його властивості, до розгляду судом не приймається, крім випадків, коли особа, яка його подає, доведе можливість проведення додаткової та повторної експертизи з питань, досліджених у висновку експерта.

    5. У висновку експерта зазначається, що висновок підготовлено для подання до суду, та що експерт обізнаний про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок.

    6. Експерт, який склав висновок за зверненням учасника справи, має ті самі права і обов’язки, що й експерт, який здійснює експертизу на підставі ухвали суду.

    7. За заявою учасника справи про наявність підстав для відводу експерта, який підготував висновок на замовлення іншої особи, такий висновок судом до розгляду не приймається, якщо суд визнає наявність таких підстав.

    Попередня

    107/525

    Наступна
    Додати в обране

    1. Якщо у встановлений коментованою статтею триденний строк після спливу десяти днів, передбачених ч. 2 ст. 104 ЦПК, та за наявності даних про отримання боржником копії судового наказу, судовий наказ набирає законної сили і суд видає його примірник стягувачеві для пред’явлення до виконання.

    Додатковий триденний строк встановлений з огляду на строки доставки поштових відправлень (заява про скасування наказу може бути направлена поштою).

    2. Якщо після розгляду заяви про скасування судового наказу судовий наказ було залишено без змін і постановлено ухвалу про залишення такої заяви без задоволення, він набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження даної ухвали, якщо апеляційну скаргу не було подано.

    Якщо в результаті розгляду заяви про скасування судового наказу суд змінив судовий наказ, він також набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідної ухвали, якщо апеляційну скаргу на неї не було подано.

    Якщо ж справа перейшла на розгляд до апеляційної інстанції, судовий наказ набирає законної сили відповідно до правил ст. 308-317 ЦПК, якщо його не було скасовано апеляційним судом.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати