Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний процесуальний кодекс України Стаття 129. Зміст судової повістки і оголошення про виклик у суд Стаття 129. Зміст судової повістки і оголошення пр...

Стаття 129. Зміст судової повістки і оголошення про виклик у суд

Цивільний процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 6298

    Переглядів

  • 6298

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Судова повістка про виклик повинна містити:

    1) ім’я фізичної особи чи найменування юридичної особи, якій адресується повістка;

    2) найменування та адресу суду;

    3) зазначення місця, дня і часу явки за викликом;

    4) назву справи, за якою робиться виклик;

    5) зазначення, як хто викликається особа (як позивач, відповідач, третя особа, свідок, експерт, спеціаліст, перекладач);

    6) зазначення, чи викликається особа в судове засідання чи у підготовче судове засідання, а у разі повторного виклику сторони у зв’язку з необхідністю надати особисті пояснення - про потребу надати особисті пояснення;

    7) у разі необхідності - пропозицію учаснику справи подати всі раніше неподані докази;

    8) зазначення обов’язку особи, яка одержала судову повістку в зв’язку з відсутністю адресата, за першої можливості вручити її адресату;

    9) роз’яснення про наслідки неявки залежно від процесуального статусу особи, яка викликається (накладення штрафу, примусовий привід, розгляд справи за відсутності, залишення заяви без розгляду), і про обов’язок повідомити суд про причини неявки.

    2. В оголошенні про виклик вказуються дані, зазначені в пунктах 1-7 і 9 частини першої цієї статті.

    3. Судова повістка-повідомлення повинна містити найменування та адресу суду, назву справи, зазначення процесуального статусу особи, яка повідомляється, вказівку про те, яку дію буде вчинено, місце, дату і час її вчинення, а також про те, що участь у її вчиненні для цієї особи не є обов’язковою.

    4. Якщо разом із судовою повісткою надсилаються копії відповідних документів, у повістці повинно бути зазначено, які документи надсилаються і про право особи, яка повідомляється, подати заперечення та відповідні докази на їх підтвердження.

    Попередня

    130/525

    Наступна
    Додати в обране

    1. З урахуванням змін, внесених до п. 4 ч. 5 ст. 121, ч. 7 ст. 130 ЦПК проведення попереднього судового засідання не є необхідним. Водночас, ст. 129 ЦПК зазнала змін лише щодо строку проведення засідання, він скоротився з місяця до 10 днів. Те, що воно "повинно бути призначено", у нормі залишилося. На нашу думку, з системного тлумачення зазначених норм та враховуючи мету законодавця скоротити строки розгляду справ, слід виходити з того, що попереднє судове засідання є факультативною процесуальною дією і проводиться лише у разі, якщо суддя буде вважати це необхідним.

    2. Якщо суддя вирішив провести попереднє судове засідання, воно повинно бути проведене у десятиденний граничний строк. Цей строк обчислюється з дня постановлення ухвали про відкриття провадження у справі. Суди повинні враховувати скорочені строки розгляду деяких категорій справ (частина перша статті 157 ЦПК), тому попереднє судове засідання слід призначити і проводити в такий термін, щоб забезпечити їх своєчасний розгляд.

    Згаданий в статті строк стосується лише дати попереднього судового засідання і не поширюється на проведення судом процесуальних підготовчих дій, передбачених в главі 3 ЦПК. Цією нормою суду надається можливість самостійно визначати час, коли справа буде готовою для розгляду її по суті. І це логічно, оскільки неможливо передбачити строк, на протязі якого зможуть бути виконані підготовчі дії, якщо наприклад доведеться провести їх в повному об’ємі. Крім того, глава 3 ЦПК не обмежує суд передбаченими в ній процесуальними діями, п.п. 8, п.6, ст. 130 ЦПК уповноважує суд вчиняти й інші дії, необхідні для підготовки справи до судового розгляду. Таким чином, можна дійти висновку, що для досягнення цілей цієї стадії, суд не може і не повинен бути обмежений часовими рамками. Він зобов’язаний, використовуючи наявні процесуальні засоби, приділити достатньо уваги спору, який буде предметом судового розгляду по суті. І зрозуміло, що коли для суду будуть встановлені часові рамки для проведення підготовчих дій, то вся підготовча процедура перетвориться в процесуальну формальність і не сприятиме правильному і швидкому вирішенню справи.

    З іншого боку, невизначеність часових меж може призвести до ситуації, коли справа буде затягуватися з різних причин і суддя свідомо не призначатиме справу до розгляду, знаючи, що за це не передбачено ніяких санкцій.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати