Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний процесуальний кодекс України Стаття 380. {Статтю 380 виключено на підставі Закону № 460-IX від 15.01.2020 } Стаття 380. {Статтю 380 виключено на підставі Зако...

Стаття 380. {Статтю 380 виключено на підставі Закону № 460-IX від 15.01.2020 }

Цивільний процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 1517

    Переглядів

  • 1517

    Переглядів

  • Додати в обране

    Попередня

    398/525

    Наступна
    Додати в обране

    (Статтю 380 доповнено частиною четвертою згідно із Законом № 1720-VI від 17.11.2009)

    1. Питання про поворот виконання судових рішень, які вже виконані, виникає у випадку їх скасування або зміни судом апеляційної чи касаційної інстанції. Під поворотом виконання слід розуміти повернення позивачем відповідачеві всього одержаного ним за скасованим (зміненим) рішенням.

    2. Поворот виконання можливий у разі якщо:

    а) позивач одержав від відповідача в порядку виконання рішення майно або грошові кошти;

    б) виконане рішення скасовано судом апеляційної чи касаційної інстанції чи змінено із задоволенням позовних вимог в меншому розмірі.

    3. Законодавець передбачає такі можливі варіанти вирішення питань про поворот виконання:

    а) питання про поворот виконання вирішує суд апеляційної чи касаційної інстанції, якщо, скасувавши рішення, він закриває провадження у справі, залишає позов без розгляду, відмовляє в позові повністю або задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі;

    б) коли рішення після його виконання скасовано і справу повернено на новий розгляд, а при новому розгляді справи в позові відмовлено або позовні вимоги задоволено в меншому розмірі, або провадження у справі закрито чи заяву залишено без розгляду, суд, ухвалюючи рішення, повинен зобов´язати позивача повернути відповідачеві безпідставно стягнене з нього за скасованим рішенням;

    в) коли питання про поворот виконання рішення не було вирішено судом при новому розгляді справи або судом апеляційної чи касаційної інстанції, то за заявою відповідача це питання розглядається судом, у якому перебуває справа.

    4. У разі повороту виконання позивач зобов’язаний повернути відповідачеві безпідставно стягнене з нього за скасованим рішенням. У випадку неможливості повернення майна в натурі в рішенні або ухвалі суду повинно бути передбачено відшкодування вартості цього майна.

    5. За судовим рішенням про поворот виконання видається виконавчий лист.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати