Стаття 89. Оцінка доказів

Цивільний процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 15395

    Переглядів

  • 15395

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

    2. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності.

    3. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

    4. У справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави суд виносить рішення на користь тієї сторони, сукупність доказів якої є більш переконливою порівняно з сукупністю доказів іншої сторони.

    {Статтю 89 доповнено частиною четвертою згідно із Законом № 263-IX від 31.10.2019 }

    § 2. Показання свідків

    Попередня

    90/525

    Наступна
    Додати в обране

    1. Відмова від позову свідчить про переконання позивача у безпідставності позову або врегулювання спору в позасудовому порядку. В цьому випадку суд закриває провадження. Про відшкодування витрат відповідач повинен заявити до постановлення ухвали про закриття провадження. В цьому випадку питання про закриття провадження і відшкодування судових витрат відповідачеві вирішується однією ухвалою суду.

    Причиною відмови від позову може бути задоволення вимог відповідачем після пред’явлення позову. В цьому випадку суд за заявою позивача присуджує стягнення всіх понесених ним у справі витрат з відповідача.

    2. У разі укладення мирової угоди, сторони можуть домовитися й про розподіл між ними судових витрат. Такий розподіл може бути довільним; правило пропорційності тут не застосовується. Проте, розподілу підлягають лише ті судові витрати, які фактично мали місце і документально підтверджені.

    Якщо сторони під час укладення мирової угоди не передбачили порядку розподілу судових витрат, кожна сторона у справі несе половину судових витрат. Ця норма діє незалежно від того, чи передбачено розподіл витрат в ухвалі суду про закриття провадження у справі.

    3. В інших випадках закриття провадження у справі (окрім закриття внаслідок відмови від позову і укладення мирової угоди), а також у разі залишення заяви без розгляду (незалежно від причин) відповідач має право заявити вимоги про компенсацію здійснених ним витрат, пов’язаних з розглядом справи, внаслідок необґрунтованих дій позивача.

    Процесуальний порядок вирішення такої заяви не визначено. На нашу думку, це питання вирішується в ухвалі суду про зупинення провадження чи залишення заяви без розгляду. Відтак, відповідна заява відповідача надійти до суду до постановлення ухвали.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати