Стаття 354. Строк на апеляційне оскарження

Цивільний процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 15292

    Переглядів

  • 15292

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п’ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

    Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

    2. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:

    1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;

    2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

    3. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

    Попередня

    372/525

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Сам по собі факт запровадження воєнного стану в Україні не може бути підставою для поновлення строку на оскарження, адже такою підставою мають бути конкретні обставини неможливості виконання учасником процесуальних дій. (ВС КЦС, справа № 496/4633/18 від 23.01.2023 р.)
     Позивач-ТОВ (та його правонаступники) оскаржували дії нотаріуса та просили суд поновити державну реєстрацію обтяження речового права за іпотечним договором.  Після незадовільного для позивача рішення суду першої інстанції (постановленого 18 лютого 2022 року - прямо перед повномасштабною війною) вони подали апеляційну скаргу. Але вже в липні 2022 року і повторно - в серпні 2022 року. Пропуск строку пояснювали тим, що підприємство під час війни припинило свою роботу, кореспонденцію не отримували, про це - на їх погляд - свідчить те що направлене їм судове рішення повернулось на адресу суду “за закінченням терміну зберігання”. Отже, повний текст рішення районного суду від 18 лютого 2022 року ТОВ не отримувало, про його існування стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

    Однак апеляційний суд своєю ухвалою від 17 жовтня 2022 року  у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою 18 лютого 2022 року відмовив. Пояснював тим, що представник позивача був на засіданні, і йому було відомо (повідомлялось) що повне рішення буде складено 1 березня 2022 року.

    ВС КЦС не підтримало доводи скаржника щодо поважності пропуску строку оскарження. ВС вказав:

    Статтею 354 ЦПК України передбачено, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу. Читати повністю

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати