Головна Сервіси для юристів ... Закони Цивільний процесуальний кодекс України Стаття 126. Наслідки пропущення процесуальних строків Стаття 126. Наслідки пропущення процесуальних стро...

Стаття 126. Наслідки пропущення процесуальних строків

Цивільний процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 5190

    Переглядів

  • 5190

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом.

    2. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

    Попередня

    127/520

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Незнання про порушення через байдужість до своїх прав або небажання дізнатися не є поважною причиною пропуску строку звернення до суду (ВС КЦС № 2-5256/11 від 18.06.2021 р.)
      Навіть якщо з формальної точки зору особа має право на поновлення строку оскарження - всьому мають бути свої межі. І при пропуску строку у (!) 9 років, враховуючи обізнаність про провадження - суд не знайшов підстав для поновлення строку, навіть враховуючи несвоєчасне отримання відповідачем повного тексту заочного рішення.

    У 2010 році, банк звернувся до суду з позовом про стягнення заборгованості за кредитним договором. Заочним рішенням районного суду у 2011 році таку заборгованість стягнуто. З матеріалів справи вбачається, що особа ще тоді оскаржувала ухвалу про відкриття цього провадження в апеляційному порядку - проте її апеляційна скарга була повернута у зв‘язку із неусуненням недоліків. 

    Тим не менш, через більше ніж 9 років, особа звернулась до суду із заявою про перегляд заочного рішення районного суду 2011 року, до якої долучила клопотання про поновлення строку на подання заяви про перегляд вказаного заочного рішення.

    Суд першої інстанції (із яким погодився суд апеляційної інстанції) відмовив особі в задоволенні її заяви про поновлення строку  - а заяву про перегляд заочного рішення залишив без розгляду. Читати повністю

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати

    Партнери