1. При сукупності кримінальних правопорушень суд, призначивши покарання (основне і додаткове) за кожне кримінальне правопорушення окремо, визначає остаточне покарання шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим або шляхом повного чи часткового складання призначених покарань.
2. При складанні покарань остаточне покарання за сукупністю кримінальних правопорушень визначається в межах, встановлених санкцією статті (санкцією частини статті) Особливої частини цього Кодексу, яка передбачає більш суворе покарання. Якщо хоча б одне із кримінальних правопорушень є умисним тяжким або особливо тяжким злочином, суд може призначити остаточне покарання за сукупністю кримінальних правопорушень у межах максимального строку, встановленого для даного виду покарання в Загальній частині цього Кодексу. Якщо хоча б за один із вчинених кримінальних правопорушень призначено довічне позбавлення волі, то остаточне покарання за сукупністю кримінальних правопорушень визначається шляхом поглинення будь-яких менш суворих покарань довічним позбавленням волі.
3. До основного покарання, призначеного за сукупністю кримінальних правопорушень, можуть бути приєднані додаткові покарання, призначені судом за кримінальні правопорушення, у вчиненні яких особу було визнано винною.
4. За правилами, передбаченими в частинах першій - третій цієї статті, призначається покарання, якщо після постановлення вироку в справі буде встановлено, що засуджений винен ще і в іншому кримінальному правопорушенні, вчиненому ним до постановлення попереднього вироку. У цьому випадку в строк покарання, остаточно призначеного за сукупністю кримінальних правопорушень, зараховується покарання, відбуте повністю або частково за попереднім вироком, за правилами, передбаченими в статті 72 цього Кодексу.
{Стаття 70 із змінами, внесеними згідно із Законами № 270-VI від 15.04.2008 , № 2617-VIII від 22.11.2018 }
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Аналізуйте судовий акт: При призначенні покарання за злочин, вчинений до двох вироків, вимоги ч. 4 ст. 70 ККУ застосовуються тільки до вироку, позбавлення волі за яким відбувається реально (ВС ККС справа № 443/806/19 від 14.06.2021 р.)
Якщо ж вчинено хоча б один злочин після постановлення двох вироків, які виконуються самостійно, і останнім (третім) вироком особі призначається реальне покарання, то окреме (самостійне) виконання обох попередніх вироків - припиняється і при остаточному призначенні покарання застосовується сукупність вироків з урахуванням призначених покарань за всіма трьома.
Так ВС ККС виклав правила застосування сукупності кримінальних порушень (ст. 70 КК України) та сукупності вироків (ст. 71 КК України) у ситуації, коли наявні невідбуті частини покарання за двома і більше попередніми вироками, які виконувались самостійно, а виявлено нові злочини, один із яких відбувався до вироків, а інші - після.
Особа вчинила ряд злочинів, що передбачені ч. 3 ст. 297 КК України (наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого), ч. 2 ст. 185 КК України (крадіжка), ч. 2 ст. 186 КК України (грабіж).
Ця особа була засуджена за двома вироками: за вироком Жидачівського районного суду Львівської області від 4 липня 2019 року на 3 роки позбавлення волі, зі звільненням від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки, а також вироком Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 20 серпня 2019 року, який ухвалою Львівського апеляційного суду від 29 жовтня 2019 року змінено та постановлено вважати його засудженим на 3 роки 1 місяць позбавлення волі. В останньому - вироки ухвалено виконувати самостійно. Читати повністю