Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний кодекс України Стаття 291. Порушення чинних на транспорті правил

Стаття 291. Порушення чинних на транспорті правил

Кримінальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 10522

  Переглядів

 • 10522

  Переглядів

 • Додати в обране

  Порушення чинних на транспорті правил, що убезпечують рух, а також нормативно-правових актів, норм і правил виготовлення, переобладнання, ремонту транспортних засобів, якщо це спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки, -

  карається штрафом від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до п'яти років.

  {Стаття 291 із змінами, внесеними згідно із Законами № 586-VI від 24.09.2008 , № 2617-VIII від 22.11.2018 , № 124-IX від 20.09.2019 }

  Попередня

  366/569

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Суд засудив неповнолітнього водія електросамокату за наїзд на жінку до позбавлення волі на 2 роки умовно (Вінницький міський суд Вінницької області № 127/18419/22 від 20.03.2023 р.)
   Так, неповнолітній обвинувачений, керуючи орендованим електричним самокатом рухався по велосипедній доріжці, що розташована поза межами проїзної частини та непризначена для руху даного виду транспорту. В один момент, коли виникла небезпека для руху, він не вжив своєчасних заходів для зменшення швидкості, натомість звернув праворуч, не переконавшись, що це буде безпечним, виїхав на тротуар, де допустив наїзд на жінку, яка переходила велосипедну доріжку та тротуар, зліва - направо по напрямку руху самоката. Внаслідок ДТП жінка отримала тілесні ушкодження у вигляді закритого базоцервікального перелому лівої стегнової кістки - що висновком судово-медичної експертизи було віднесено до тілесних ушкоджень середньої тяжкості.

  Відповідно до висновку судово-автотехнічної експертизи, в ситуації, яка склалася, можливість попередження наїзду на пішохода у водія електросамоката була. При цьому в діях неповнолітнього, експерт вбачав невідповідність вимогам п. п. 1.10, 10.1 ПДР, і такі знаходились в причинному зв`язку з виникненням події даної дорожньо-транспортної пригоди.

  Отже, у цій справі: Вінницький міський суд Вінницької області, встановив, що невідповідність дій водія вимогам п. п. 1.10, 10.1, 11.13 ПДР України знаходились у причинному зв`язку з наслідками даної дорожньо-транспортної пригоди.

  Відповідно до ПДР: Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст