Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний кодекс України Стаття 337. Ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів Стаття 337. Ухилення від військового обліку або на...

Стаття 337. Ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів

Кримінальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 49272

    Переглядів

  • 49272

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Ухилення призовника, військовозобов’язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівниками відповідних органів Служби безпеки України, відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, -

    карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року.

    2. Ухилення військовозобов’язаного, резервіста від навчальних (спеціальних) зборів -

    карається штрафом від п’ятисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років.

    {Стаття 337 в редакції Закону № 1357-IX від 30.03.2021 }

    Попередня

    421/569

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Нетипова практика: Суд постановив вирок за відмову військовозобов’язаного проходити ВЛК (Воловецький районний суд Закарпатської області № 936/1310/23 від 26.10.2023 р.)
     Відмова від проходження ВЛК, зазвичай, є порушенням правил військового обліку, що тягне за собою адміністративну відповідальність. Проте, реєстр містить рішення, в яких за - фактично - відмову від ВЛК, особу притягнуто до кримінальної відповідальності. Звичайно, цьому є свої пояснення, чому так сталося - нижче.

    Як свідчив обвинувальний акт у цій справі - чоловік, “діючи з прямим умислом, у повній мірі усвідомлюючи суспільно-небезпечний та протиправний характер своїх дій, свідомо ухиляючись від виконання свого військового обов`язку, грубо порушуючи ст. ст. 1, 2 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», п. п. 2, 5 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, п. п. 1,4 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки своїх дій та бажаючи їх настання, будучи належним чином попередженим про кримінальну відповідальність за ухилення від військового обліку, за відсутності поважних причин, 05.10.2023, відмовився від проходження військово-лікарської комісії, хоча мав для цього об'єктивну можливість”.

    На думку сторони обвинувачення, військовозобов`язаний, скоїв ухилення від військового обліку після попередження зробленого начальником ТЦК СП.

    Сам чоловік, при цьому, в присутності свого адвоката склав заяву, що він беззаперечно визнає свою винуватість у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.337 КК України, тобто в ухиленні військовозобов`язаного від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Було записано, що такий погоджується із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлений з обмеженням права апеляційного оскарження та надав свою згоду на розгляд обвинувального акта без його участі у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні. Читати повністю

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст