Стаття 299. Жорстоке поводження з тваринами

Кримінальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 35313

  Переглядів

 • 35313

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Жорстоке поводження з тваринами, що належать до хребетних, у тому числі з безпритульними тваринами, порушення правил транспортування тварин, якщо такі дії призвели до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварини, нацьковування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, а також пропаганда, публічні заклики до вчинення дій, що мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій -

  караються обмеженням волі на строк від одного до трьох років або позбавленням волі на строк від двох до трьох років з конфіскацією тварини.

  2. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, -

  караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією тварини.

  3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені з особливою жорстокістю або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, або насильницькі дії щодо тварини, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, -

  караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією тварини.

  4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, вчинені з метою створення зображень, творів, кіно-, відео-, аудіопродукції, або збут чи поширення зображень, творів, кіно-, відео-, аудіопродукції, що пропагують жорстоке поводження з тваринами, -

  караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією тварини.

  {Стаття 299 в редакції Закону № 2120-VIII від 22.06.2017 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2617-VIII від 22.11.2018 ; текст статті 299 в редакції Закону № 1684-IX від 15.07.2021 - вводиться в дію з 08.11.2021}

  Попередня

  371/562

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: За вбивство собаки – кримінальна відповідальність (Деснянський райсуд м. Києва у справі № 754/4/20 від 09.09.2020)

  Для деяких людей життя тварини нічого не варте. Але ж такі люди мабуть не знають або не розуміють, що за такі дії на них чекає кримінальна відповідальність.

  У даній справі два чоловіки, один з яких зайшов в гості до іншого зі своїм собакою, випивали та один з них від випитої оковитої заснув прямо за столом.

  Вочевидь, що пиятика тривала досить великий час адже нещасний собака не втримався та «наробив» у кімнаті господаря квартири.

  Розлючений хазяїн квартири намагався розбудити свого приятеля по чарці, але ж алкогольний сон того був надто міцний як мабуть та горілка, яку вони пили.

  Розлютившись і на собаку і на її хазяїна господар квартири взяв ніж та просто зарізав нещасну тварину.

  Такі дії чоловіка органом досудового розслідування було кваліфіковано за ч. 1 ст. 299 КК України.

  При цьому вбивця собаки повністю визнав свою вину та був засуджений до 1 року позбавлення волі та звільнений від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком 1 рік.

   

  Практика

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст