Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Стаття 248. Незаконне полювання

1. Порушення правил полювання, якщо воно заподіяло істотну шкоду, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України, -

караються штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені службовою особою з використанням службового становища, або за попередньою змовою групою осіб, або способом масового знищення звірів, птахів чи інших видів тваринного світу, або з використанням транспортних засобів, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, -

караються штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Примітка. Істотною шкодою у цій статті, якщо вона полягає у заподіянні матеріальних збитків, вважається така шкода, яка у двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

{Стаття 248 із змінами, внесеними згідно із Законами № 270-VI від 15.04.2008, № 1827-VI від 21.01.2010, № 1019-VIII від 18.02.2016}

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: Катюзі – по заслузі! Вирок за незаконне полювання (Конотопський міськрайонний суд Сумської області, справа № 577/1768/21 від 22.04.2021)

Для мене важко зрозуміти людей, які отримують задоволення від полювання. Полювання ж на заповідній території є злочином з якої сторони його не оцінювати – і з моральної і з точки зору закону.

У цій справі мисливець був пійманий на незаконному полюванні на території регіонального ландшафтного парку.

Особу визнали винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 248 КК України (незаконне полювання).

Обвинувачений повністю визнав свою вину, відшкодував завдані збитки та попросив вибачення.

Звісно, лишається питання до суворості призначеного покарання. Так, сторони узгодили покарання за ч. 1 ст. 248 КК України, із застосуванням ст. 69 КК України, тобто судом було призначено покарання більш м’яке, ніж передбачено законом, а саме – штраф у розмірі 600 неоподаткованих мінімумів громадян (10 200 грн).

Цікаво, що суд вирішив недоцільним застосовувати конфіскацію мисливського карабіну, який був знаряддям вчинення злочину. Так, було зазначено, що оскільки вартість мисливського карабіну значно перевищує розмір завданих матеріальних збитків та суми штрафу застосування в даному випадку конфіскації становитиме непропорційне втручання в право особи на мирне володіння майном.

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
1