Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Стаття 258-3. Створення терористичної групи чи терористичної організації

1. Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації -

караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

2. Звільняється від кримінальної відповідальності за діяння, передбачене частиною першою цієї статті, особа, крім організатора і керівника терористичної групи чи терористичної організації, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації, якщо в її діях немає складу іншого злочину.

{Кодекс доповнено статтею 258-3 згідно із Законом № 170-V від 21.09.2006; із змінами, внесеними згідно із Законами № 2258-VI від 18.05.2010, № 1689-VII від 07.10.2014}

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: Затримання людей, примусове залучення їх до праці та утримання проти своєї волі кваліфіковано судом як участь у терористичній організації (ст. 258-3 КК України) і винного засуджено до 8 років позбавлення волі (справа № 243/1713/15-к, 22.06.17)

Відповідно до статті 258-3 КК України створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само матеріальне, організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації - караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років.

Ознаки об'єктивної сторони злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, зазначені у диспозиції статті, а визначення понять «терористична організація», «тероризм», «терористична діяльність» закріплено у спеціальних нормах ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом».

Виходячи із системного аналізу положень ст. 28 КК України та ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» терористична організація за своєю правовою природою є одним із різновидів стійких злочинних об'єднань. Установлення наявності чи відсутності у певної групи чи організації ознак такого об'єднання та визначення його виду належить до повноважень суду при ухваленні вироку про притягнення до кримінальної відповідальності фізичних осіб за участь у злочинному об'єднанні, оскільки такі ознаки є обов'язковими елементами складу відповідних злочинів.

Враховуючи викладене, а також те, що іншого порядку притягнення до кримінальної відповідальності учасників терористичної організації чинним законодавством не передбачено, визнання певної групи чи організації терористичною є компетенцією суду при розгляді конкретного кримінального провадження за обвинуваченням особи (осіб) за ч. 1 ст. 258-3 КК України у розрізі вирішення судом питань, які вирішуються при ухваленні вироку згідно зі ст. 368 КПК України».

В справі, що пропонується увазі читачів, суди кваліфікували дії працівникаправоохоронного органу, тобто представника влади, як участь у терористичній організації, засудивши до 8 років позбавлення волі.

У вироку, зокрема, зазначено, що після захоплення адміністративної будівлі Слов'янського МВ ГУМВС України в Донецькій області представниками терористичної організації «ДНР» засуджений надав згоду на участь у зазначеній організації. В подальшому він, використовуючи свої службові повноваження, здійснював затримання громадян з метою подальшої їх доставки на блок пости терористичної організації «ДНР», де їх незаконно утримували та залучали до праці.

Як зазначила колегія суддів ВССУ, висновки суду першої інстанції про те, що засуджений, свідомо затримуючи та доставляючи людей на блокпости «ДНР» до озброєних людей, де останні примусово залучалися до праці та утримувались проти своєї волі, брав участь у терористичній організації, а тому його дії слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 258-3 КК України є правильними.

З урахуванням наведеного, ВССУ визнав призначене йому покарання таким, що відповідає положенням ст. 65 КК України і необхідним та достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів.

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
0