Стаття 201. Контрабанда

Кримінальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
Додати в обране

1. Контрабанда, тобто переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї або боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї або бойових припасів до неї), частин вогнепальної нарізної зброї, а також спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, -

карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

2. Та сама дія, вчинена за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або службовою особою з використанням службового становища, -

карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

{Стаття 201 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1071-V від 24.05.2007 ; в редакції Закону № 4025-VI від 15.11.2011 ; із змінами, внесеними згідно із Законами № 770-VIII від 10.11.2015 , № 2052-VIII від 18.05.2017 }

Попередня

236/561

Наступна
Додати в обране
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Аналізуйте судовий акт: Небезпечна «передачка» (декілька творів мистецтва), яка потягла за собою судимість за контрабанду (Виноградівський районний суд Закарпатської області у справі № 299/1252/21 від 22.05.2021)

 Багато наших співвітчизників працює закордоном. Зберігаючи свої зв’язки родичі обмінюють різноманітними посилками із смаколиками, предметами які важко знайти у інших країнах тощо, які як правило передають через перевізників.

Однак, іноді у таких посилках прикордонники та митники знаходять дуже не звичні речі, як, наприклад, у даному випадку.

У даній справі жінку було засуджено за контрабанду культурних цінностей, тобто злочину передбаченого ч. 1 ст. 201 КК України, яку вона вчинила за наступних обставин.

Згідно вироку суду засуджена вирішила переправити своїй матері, яка працює в Італійській республіці ряд картин, які мають культурну цінність.

З цією метою вона помістила вказані твори мистецтва у сумку на якій було написано її ім’я, гарненько загорнула їх в тканину та поліетилен, прикрила одягом і віддала перевізнику із проханням передати вказану сумку її матері в Мілан.

Однак при перетині кордону транспортний засіб у якому «їхала» ця посилка було зупинено митним контролем та під час поглибленого догляду виявлено та вилучено вказані картини.

До речі згадані твори мистецтва судом було передано до Закарпатського обласного художнього музею ім. Й.Бокшая.

 

logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст