Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний кодекс України Стаття 201. Контрабанда культурних цінностей та зброї Стаття 201. Контрабанда культурних цінностей та зб...

Стаття 201. Контрабанда культурних цінностей та зброї

Кримінальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 37241

  Переглядів

 • 37241

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Контрабанда, тобто переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї або боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї або бойових припасів до неї), частин вогнепальної нарізної зброї, а також спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, -

  карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

  2. Та сама дія, вчинена за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за контрабанду, або службовою особою з використанням службового становища, -

  карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

  Примітка. 1. У статтях 201, 201 - 1, 201 - 3, 201 - 4, 305 цього Кодексу під переміщенням через митний кордон України предметів контрабанди поза митним контролем слід розуміти умисне переміщення предметів контрабанди поза місцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для нього, і без виконання митних формальностей або переміщення предметів контрабанди з незаконним звільненням від митного контролю.

  2. У статтях 201, 201 - 1, 201 - 3, 201 - 4, 305 цього Кодексу під переміщенням через митний кордон України предметів контрабанди з приховуванням від митного контролю слід розуміти умисне переміщення предметів контрабанди з використанням спеціально виготовлених схованок (тайників) та інших засобів чи способів, що утруднюють їх виявлення, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням до митного органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять завідомо неправдиві відомості, що підлягають обов’язковому декларуванню відповідно до законодавства з питань митної справи, та якщо зазначені документи та відомості необхідні для визначення розміру належних до сплати митних платежів та/або для підтвердження дотримання встановлених законодавством заборон та обмежень щодо переміщення товарів через митний кордон України.

  3. Для цілей статей 201, 201 - 1, 201 - 3, 201 - 4 цього Кодексу під особою, раніше судимою за контрабанду, слід розуміти особу, що має судимість за вчинення злочину, передбаченого статтями 201, 201 - 1, 201 - 3, 201 - 4, 305 цього Кодексу.

  {Стаття 201 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1071-V від 24.05.2007 ; в редакції Закону № 4025-VI від 15.11.2011 ; із змінами, внесеними згідно із Законами № 770-VIII від 10.11.2015 , № 2052-VIII від 18.05.2017 , № 3513-IX від 09.12.2023 }

  Попередня

  237/567

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Небезпечна «передачка» (декілька творів мистецтва), яка потягла за собою судимість за контрабанду (Виноградівський районний суд Закарпатської області у справі № 299/1252/21 від 22.05.2021)

   Багато наших співвітчизників працює закордоном. Зберігаючи свої зв’язки родичі обмінюють різноманітними посилками із смаколиками, предметами які важко знайти у інших країнах тощо, які як правило передають через перевізників.

  Однак, іноді у таких посилках прикордонники та митники знаходять дуже не звичні речі, як, наприклад, у даному випадку.

  У даній справі жінку було засуджено за контрабанду культурних цінностей, тобто злочину передбаченого ч. 1 ст. 201 КК України, яку вона вчинила за наступних обставин.

  Згідно вироку суду засуджена вирішила переправити своїй матері, яка працює в Італійській республіці ряд картин, які мають культурну цінність.

  З цією метою вона помістила вказані твори мистецтва у сумку на якій було написано її ім’я, гарненько загорнула їх в тканину та поліетилен, прикрила одягом і віддала перевізнику із проханням передати вказану сумку її матері в Мілан.

  Однак при перетині кордону транспортний засіб у якому «їхала» ця посилка було зупинено митним контролем та під час поглибленого догляду виявлено та вилучено вказані картини.

  До речі згадані твори мистецтва судом було передано до Закарпатського обласного художнього музею ім. Й.Бокшая.

   

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст