Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний кодекс України Стаття 246. Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу Стаття 246. Незаконна порубка або незаконне переве...
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Стаття 246. Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу

1. Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, -

карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -

караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

3. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, -

караються штрафом від тисячі п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

4. Дії, передбачені частинами першою, другою чи третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -

караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

Примітка. 1. У цій статті істотною шкодою вважається така шкода, яка у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або інша істотна шкода, завдана навколишньому природному середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів.

2. У цій статті тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у шістдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

{Стаття 246 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1019-VIII від 18.02.2016; в редакції Законів № 2063-VIII від 23.05.2017, № 2531-VIII від 06.09.2018; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2708-VIII від 25.04.2019}

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Аналізуйте судовий акт: Вирок за незаконну вирубку двох дерев (Місцевий районний суд у справі № 458/238/21 від 19.04.2021)

Проблеми нелегальної вирубки лісів залишається актуальною кожного року. Для боротьби із цим явищем, в Україні працює пілотний проєкт електронного реєстру лісорубних квитків на заготівлю деревини Держагенства лісових ресурсів України. Тобто, це відкрита база даних щодо дозвільних документів з вирубки лісу.

Вирубка лісу без наявності дозволу (лісорубного квитка) загрожує кримінальною відповідальністю.

Так, на розгляд суду направлено кримінальну справу за обвинуваченням чоловіка у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 246 ККУ.

Обвинувачення обгрунтовано тим, що чоловік здійснював незаконну порубку лісу з корисливих мотивів. Слід зазначити, що місце вирубки у даній справі мало вплив на призначення покарання, оскільки здійснення нелегальної вирубки лісу на території природно-заповідного фонду, який є національним природнім парком є кваліфікуючою ознакою за ст. 246 ККУ.

Як вбачається із мотивувальної частини рішення, використовуючи бензопилу обвинувачений відділив два дерева від кореня, загрузив їх на кінну підводу та вивіз. Матеріальний збиток державі оцінено близько 9000 грн.

На стадії досудового розслідування між підозрюваним та прокурором укладено угоду про визнання винуватості. Сторони узгодили призначення покарання за ч.3 ст. 246 КК України у вигляді позбавлення волі на строк 3 (три) роки із застосуванням ст. 7576 КК України зі звільненням від відбування призначеного основного покарання, якщо він протягом іспитового строку в один рік не вчинить нового злочину.

Затверджуючи угоду про визнання винуватості, суд виходив із наступного.

Суд встановив вчинення обвинуваченим дій, що є кримінально караними, тобто матеріалами справи підтверджуються незаконні дії обвинуваченого, передбачені ст. 246 ККУ, і сам він визнав свою провину. Даний злочин є нетяжким.

Також, суд перевірив, що обвинувачений діє добровільно та розуміє наслідки укладення такої угоди.

Дослідивши зміст угоди, суд дійшов до висновку про її відповідність вимогам ККУ та КПК України.

З урахуванням зазначеного, суд затвердив угоду про визнання винуватості та призначив відповідне покарання.

При призначенні покарання судом взято до уваги, що обвинувачений має позитивну характеристику, не працює, разом з тим, має на утриманні троє неповнолітніх дітей, раніше не судимий

logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст