Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний кодекс України Стаття 222-2. Маніпулювання на енергетичному ринку Стаття 222-2. Маніпулювання на енергетичному ринку...

Стаття 222-2. Маніпулювання на енергетичному ринку

Кримінальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 953

  Переглядів

 • 953

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Умисні дії осіб на енергетичному ринку (ринок електричної енергії та ринок природного газу), що мають ознаки маніпулювання на оптових енергетичних ринках, визначені законодавством у сфері енергетики, що призвели до отримання такою особою або третіми особами прибутку у значних розмірах, або уникнення такими особами збитків у значних розмірах, або якщо це заподіяло значну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, -

  караються штрафом від двадцяти тисяч до шістдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -

  караються штрафом від шістдесяти тисяч до вісімдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  Примітка. 1. Значним розміром у статтях 222 - 2 та 232 - 2 вважається розмір, що у тридцять тисяч і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

  2. Значною шкодою у статтях 222 - 2 та 232 - 2 вважається шкода, що у тридцять тисяч і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

  3. Тяжкими наслідками у статтях 222 - 2 та 232 - 2 вважається шкода, що у сто вісімдесят тисяч і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

  4. Суб’єктом злочину, зазначеного у статтях 222 - 2 та 232 - 2, є фізична особа, яка вчинила дії, передбачені цими статтями, або у разі вчинення таких дій юридичною особою - фізична особа, яка самостійно або як член колегіального органу юридичної особи уповноважена на виконання функцій з представництва юридичної особи та/або прийняття рішень від імені юридичної особи та/або здійснення контролю за діяльністю юридичної особи.

  {Кодекс доповнено статтею 222 - 2 згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }

  Попередня

  270/562

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст