Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний кодекс України Стаття 117. Умисне вбивство матір'ю своєї новонародженої дитини Стаття 117. Умисне вбивство матір'ю своєї новонаро...

Стаття 117. Умисне вбивство матір'ю своєї новонародженої дитини

Кримінальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 51490

    Переглядів

  • 51490

    Переглядів

  • Додати в обране

    Умисне вбивство матір'ю своєї новонародженої дитини під час пологів або відразу після пологів -

    карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

    Попередня

    145/575

    Наступна
    Додати в обране

    Умисне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини під час пологів або відразу після пологів -

    карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

    1. Стаття 117 пом’якшує відповідальність не за будь-яке вбивство матір’ю своєї дитини, а лише за вбивство дитини під час пологів або відразу після пологів. Основною причиною визнання злочину, що розглядається, вбивством при пом’ якшуючих об­ставинах є особливий психічний і фізичний стан жінки в період пологів або відразу після них, який послаблює її спроможність керувати своїми діями.
    2. Об’єктивна сторона характеризується: 1) діянням (дією або бездіяльністю), спрямованим на позбавлення життя матір’ю своєї новонародженої дитини; 2) наслід­ками у вигляді смерті новонародженої дитини; 3) причинним зв’язком між зазначеним діянням та наслідком; 4) часом вчинення злочину.
    3. Склад злочину, що розглядається, може мати місце лише в разі вбивства матір ’ю своєї новонародженої дитини. Посягання на плід після початку пологового процесу є посяганням на життя новонародженої дитини. Внутрішньоутробне знищення плоду до початку пологового процесу може розглядатися лише як переривання вагітності. Жінка, яка здійснила переривання своєї вагітності, за чинним кримінальним законо­давством відповідальності не несе.
    4. Вказівкою на вчинення вбивства новонародженої дитини під час пологів або відразу після пологів законодавець обмежує вчинення даного злочину певним проміж­ком часу, який є нетривалим і визначається в кожному конкретному випадку. Вбивство матір’ю своєї дитини через такий час після пологів, коли вже не можна говорити про особливий стан жінки, яка перенесла пологовий процес, не дає підстав для застосу­вання ст. 117 КК. В таких випадках відповідальність за вбивство настає на загальних підставах.
    5. Суб’єктивна сторона злочину, що розглядається, характеризується умисною виною. Момент виникнення умислу вбити новонароджену дитину на кваліфікацію вбивства не впливає. Стаття 117 застосовується і тоді, коли такий умисел виник ще до пологів, а був здійснений в період пологового процесу або відразу після нього. Не­обережне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини повинно тягти за собою відповідальність за ст. 119 КК.
    6. Суб’єкт злочину, передбаченого ст. 117 КК, - спеціальний. Ним може бути осуд­на особа, яка досягла 14 років і є рідною або сурогатною матір’ю потерпілої дитини. Поняття «матір» у цій статті пов’язано з фактом народження жінкою виношеної нею дитини. Співучасники у вбивстві матір’ю своєї новонародженої дитини несуть відпо­відальність за відповідною частиною ст. 27 і п. 2 ч. 2 ст. 115 КК (за відсутності інших кваліфікуючих ознак), бо ті обставини, на підставі яких пом’якшується відповідаль­ність матері, на них не поширюються.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати