Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Стаття 176. Порушення авторського права і суміжних прав

1. Незаконне відтворення, розповсюдження творів науки, літератури і мистецтва, комп’ютерних програм і баз даних, а так само незаконне відтворення, розповсюдження виконань, фонограм, відеограм і програм мовлення, їх незаконне тиражування та розповсюдження на аудіо- та відеокасетах, дискетах, інших носіях інформації, камкординг, кардшейрінг або інше умисне порушення авторського права і суміжних прав, а також фінансування таких дій, якщо це завдало матеріальної шкоди у значному розмірі, -

караються штрафом від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або завдали матеріальної шкоди у великому розмірі, -

караються штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою з використанням службового становища або організованою групою, або якщо вони завдали матеріальної шкоди в особливо великому розмірі, -

караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Примітка. У статтях 176 та 177 цього Кодексу матеріальна шкода вважається завданою в значному розмірі, якщо її розмір у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, у великому розмірі - якщо її розмір у двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а завданою в особливо великому розмірі - якщо її розмір у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

{Стаття 176 в редакції Закону № 850-IV від 22.05.2003; із змінами, внесеними згідно із Законами № 3423-IV від 09.02.2006, № 1111-V від 31.05.2007, № 1019-VIII від 18.02.2016, № 1977-VIII від 23.03.2017}

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: Суд постановив вирок за «піратське» розповсюдження фільмів Warner (Вирок по справі № 759/6479/21 від 06 травня 2021)

Полюбляєте передивлятися фільми безкоштовно, онлайн, без реєстрації? А між іншим, сайти, що їх розміщують, як правило, не мають ліцензій на розповсюдження таких торів.

В правовому полі фільм є аудіовізуальним твором, що захищається авторським правом, а за незаконне його використання передбачена відповідальність, в тому числі і кримінальна.

До суду передано обвинувальний акт в якому прокурор висунув обвинувачення власнику сайта за ч. 1 ст. 176 КК України, що передбачає відповідальність за умисне порушення авторського права і суміжних прав, а також фінансування таких дій, якщо це завдало матеріальної шкоди у значному розмірі.

Зокрема, прокурор стверджував, що обвинувачений придбав сайт, який самостійно адміністрував та розмістив на ньому для перегляду фільм ні більше, ні менше виробництва Warner Bros. Entertainment Inc. (Warner). Правовласник, звичайно, не надавав право на його використання.

За допомогою розміщення фільмів Doctor Sleep (Доктор Сон (2019) та Joker (Джокер (2019) обвинувачений отримував прибуток від рекламодавців. Як всі розуміють, фільм неодноразово переривається на рекламу, що і приносить дохід в такому «бізнесі».

Судом постановлено вирок, в якому наголошено на необхідності дотримання норм закону «Про авторське право і суміжні права», зокрема, ст. 15, 17, 32, 33 щодо необхідності отримувати дозвіл від правовласника на використання аудіовізуального твору.

Крім того, суд навів положення ст. 14, 15 закону «Про кінематографію», згідно яких розповсюдження і демонстрування фільмів в Україні здійснюються на підставі державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, що видається уповноваженим органом центральної влади.

Обвинувачений знехтував вищезазначеними нормами Законів та з метою незаконного збагачення за рахунок розміщення реклами надавав фактичний доступ до фільмів користувачам всесвітньої мережі Інтернет для он-лайн перегляду та їх копіювання.

Таким чином, судом у діях обвинуваченого встановлено склад злочину, передбаченого ст. 176 ККУ - незаконне розповсюдження аудіовізуальних творів права на які йому не належать, чим завдав компанії Warner Bros. Entertainment Inc. (Warner), представником якої в Україні є Українська антипіратська асоціація по захисту прав на музичні, аудіовізуальні твори та комп`ютерні програми, матеріальну шкоду.

«Пірат» свою провину визнав та домовився із представником правовласника про відшкодування завданих збитків поза межами кримінального провадження. Таким чином, цивільний позов було відкликано.

Вироком суду було затверджено угоду про визнання винуватості та визнано обвинуваченого винним у скоєнні злочину.

У підсумку зазначу, що будь-то Warner, Marvel чи Netflix, не слід думати, що через віддаленість ці компанії не можуть виявити порушників в Україні. Розповсюдження «піратських» фільм відслідковуються представництвами правовласників в Україні і як вбачається із даної справи можуть призвести до отримання судимості.

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
0