Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний кодекс України Стаття 259. Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності Стаття 259. Завідомо неправдиве повідомлення про з...

Стаття 259. Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності

Кримінальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 15074

  Переглядів

 • 15074

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, -

  карається позбавленням волі на строк від двох до шести років.

  2. Те саме діяння, якщо об’єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури або будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я, або заклади освіти або якщо воно спричинило тяжкі наслідки чи вчинене повторно, -

  карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

  Примітка. Термін "критично важливі об’єкти інфраструктури" вживається у значенні, визначеному в Законі України "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України".

  {Стаття 259 із змінами, внесеними згідно із Законами № 3075-III від 07.03.2002 , № 4955-VI від 07.06.2012 , № 1292-IX від 02.03.2021 }

  Попередня

  324/562

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: За завідомо неправдиве повідомлення про мінування суд призначив покарання у вигляді 4 років і 6 місяців позбавлення волі (а враховуючи що особа вже мала іспитовий строк остаточно на 5 років) (ВС ККС, справа №678/527/22 від 23.02.2023 р.)
   Вироком районного суду на Хмельниччині було засуджено чоловіка за ч.1 ст. 259 Кримінального кодексу України (далі - КК України) та призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки 6 місяців. Апеляційна інстанція в частині призначеного покарання ухвалила призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки 6 місяців з частковим приєднанням невідбутого покарання за іншим вироком (остаточно визначено покарання за сукупністю вироків у виді 5 років позбавлення волі).

  У своїй касаційній скарзі захисник - окрім інших встановлених ним процесуальних порушень, вказував, що за ст. 259 КК України, особам, які його вчинили, призначається покарання, не пов`язане із реальним відбуванням покарання у виді позбавлення волі.

  Отже у цій справі, ВС ККС не погоджуючись із доводами захисника зазначив наступне:

  За вироком суду, засудженого визнано винуватим та засуджено за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, який загрожує загибеллю людей та іншими тяжкими наслідками за наступних обставин. Читати повністю

  Аналізуйте судовий акт: Кримінальна відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про замінування метро (ККС/ВС у справі № 755/13545/18 від 16.02.2021)

  Повідомлення про замінування – біль великого міста. Маючи різну мету таких повідомлень, винуватці подій не дбають про людей, що поспішають на роботу, додому, запізнюються на літак.

  У цій справі засуджений повідомив про підготовку вибуху на станції метро «Гідропарк» КП «Київський метрополітен»

  У результаті перевірки слідчо-оперативною групою станції метро повідомлення не підтвердилося.

  Дії чоловіка було кваліфіковано слідчими та в подальшому засуджено за ч. 2 ст. 259 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 6 років.

  У касаційній скарзі захисник не погодився із судовими рішеннями, просив їх скасувати та закрити кримінальне провадження стосовно його підзахисного. При цьому зазначив, що дії засудженого мали правомірний характер, а повідомлення про наявність вибухонебезпечних предметів на станціях метро було виконанням громадського обов`язку.

  Цікаво, що серед багатьох аргументів захисник також посилався на соціальний статус засудженого, а саме те, що він має три вищі освіти, є кандидатом філософських наук, доцентом, має 39 років трудового стажу, двічі обирався головою профспілки, має численні заохочення та почесні грамоти, також має 10 дітей, 7 онуків та 5 правнуків. Начебто, такий поважний чоловік не міг вчинити того злочину, що йому пред’явлено.

  Тим не менш, за висновками судів, з чим погодився і ВС, сукупність доказів, наявних у матеріалах справи свідчить про те, що чоловік таки усвідомлював, що робить.

  Судом було враховано і той факт, що особа вже має не зняту та не погашену судимість, а також повторність оскільки вже вчиняла злочин, передбачений ч. 2 ст. 259 КК України.

  Аналізуйте судовий акт: Вирок за неправдиве повідомлення про «мінування» суду (Вирок по справі №675/652/21 від 21.04.2021)

   На сьогоднішній день мінування судів вже ні в кого не викликає здивування. Декілька годин суд паралізований, а справи відкладають на інші дати, помічники суддів навіть не виходять із своїх кабінетів, оскільки робота сама себе не виконає, а у будівлі працює слідчо-оперативна група із собаками.

  Сама неодноразово була заручницею таких обставин. Той випадок, коли суд слухає в п’ятницю ввечері лише одну вашу справу, а суд «мінують»..., і так двічі. Не важко здогадатись кому це було вигідно, не дуже сумлінний опонент в мене був.

  Однак, чи реально відслідкувати хто за цим стоїть? Хто повідомив про загрозу вибуху? І чи дійсно можливо притягнути таку особу до відповідальності?

  До суду звернувся прокурор із обвинувальним актом в якому фізичну особу звинувачено у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 259 КК України.

  Як встановлено слідством та судом, обвинувачена разом із своєю знайомою розпивала алкогольні напої біля магазину, що розташований в сільській місцевості. Коли знайома відлучилась, обвинувачена взяла її телефон та повідомила на лінію екстреного виклику оператора «102» ГУНП завідомо неправдиву інформацію про загрозу вибуху через замінування місцевого районного суду.

  Прокурор стверджував, що дії обвинуваченої були умисними, призвели до породження паніки та порушення нормального ритму життя населення та призвели до безпідставного відволікання сил і засобів спеціальних служб для перевірки вказаного повідомлення.

  Натомість, виїздом на місце події слідчо-оперативна група із спеціалістами - вибухотехніками та службовими собаками відділу кінологічного забезпечення, обстежили суд та підтвердили, що вказане повідомлення про вибух через замінування є неправдивим.

  Таким чином, обвинувачена здійснила дії, що є кримінально-караними і передбачені ст. 259 КК України - завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками.

  В угоді про визнання винуватості, обвинувачена повністю визнала свою вину та отримала 3 роки позбавлення волі, при цьому за умовами угоди особу було звільнено від відбування покарання із іспитовим строком на 2 роки (ст. 75 ККУ).

  Дослідивши матеріали справи, суд виніс вирок та затвердив вищезазначену угоду із узгодженим сторонами покаранням.

  Нібито все зрозуміло, відстежили дзвінок, знайшли особу, що його здійснила та покарали. Однак, щось мені підказує, що покарали лише виконавця… невже у засудженої був мотив на вчинення таких дій, сиділа-сиділа біля магазину, попиваючи алкоголь і раптово вирішила «замінувати» суд? Або насправді був ще і організатор цього «заходу», який бажав відкласти розгляд справи будь-якими засобами?

   

  Практика

  касаційний кримінальний суд верховного судуУхвала ККС ВП від 09.09.2019 року у справі №725/796/18 СУДДЯ : Огурецький Василь Петрович ДАТА : 01.11.2020
  касаційний кримінальний суд верховного судуУхвала ККС ВП від 25.02.2020 року у справі №328/2159/17 СУДДЯ : Фомін Сергій Борисович ДАТА : 29.10.2020
  касаційний кримінальний суд верховного судуУхвала ККС ВП від 23.03.2020 року у справі №328/2159/17 СУДДЯ : Фомін Сергій Борисович ДАТА : 31.10.2020
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  касаційний господарський суд верховного судуУхвала КГС ВП від 16.09.2018 року у справі №920/725/13 СУДДЯ : Катеринчук Л. Й.,Пєсков В. Г.,Погребняк В. Я. ДАТА : 24.07.2022
  касаційний адміністративний суд верховного судуУхвала КАС ВП від 11.10.2018 року у справі №811/1308/18 СУДДЯ : Анцупова Т. О.,Кравчук В. М.,Стародуб О. П. ДАТА : 24.07.2022
  касаційний кримінальний суд верховного судуПостанова ККС ВП від 27.06.2019 року у справі №727/728/17 СУДДЯ : Білик Наталія Володимирівна ДАТА : 26.08.2020
  касаційний кримінальний суд верховного судуПостанова ККС ВП від 18.12.2018 року у справі №591/603/17 СУДДЯ : Могильний Олег Павлович ДАТА : 10.06.2020
  касаційний кримінальний суд верховного судуПостанова ККС ВП від 04.10.2018 року у справі №766/14216/16-к СУДДЯ : Марчук Наталія Олегівна ДАТА : 07.06.2020
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст